Apple je spoločnosť, ktorá má určite dokonalý marketing a tiež marketingovú stratégiu. Vo firme pracuje okrem iného aj obrovské množstvo analytikov, ktorí sledujú, čo sa deje vo svete a snažia sa nastaviť čo najlepší plán, vďaka ktorému sa bude firme stále viac a viac dariť. Nový prístup by mal vytvoriť cyklus menenia iPhonu až po troch rokoch. Znie to ako hlúposť? Tak trošku, ale žiaľ je to asi pravda!

iPhone 7 vraj vraj sklamaním, Apple bude aktualizovať po 3 rokoch!

Nové iPhony prichádzali vždy prakticky už po 2 rokoch. Najprv sme sa dočkali novej generácie, ktorá stanovila nový dizajn a samozrejme nové, inovačné technológie a po roku ju Apple ešte vylepšilo tým, že ku nej pridalo písmenko „S“, ktoré znamenalo výkonnejší HW, lepší fotoaparát či mierne odlišný dizajn. Nasledujúci iPhone bol opäť ten, ktorý stanovoval trendy a dizajn. Tento rok to ale bude inak, Apple mení stratégiu!

iPhone 7 bude už podľa únikov veľmi podobný iPhonu 6S a nebude to náhoda, má z neho totižto aj logicky vychádzať. Základ bude prakticky rovnaký, no pozmení sa napríklad umiestnenie plastových pásikov na zadnej strane či dizajn šošovky fotoaparátu. Ostatné veci by mali byť pekne po starom. Samozrejme, príde aj výkonnostná zmena v podobe čipu Apple A10 a možno aj 3GB RAM, ale to je teraz nepodstatné.

Podstatné je to, že pôjde zase len o vylepšenie modelu 6, respektíve v tomto prípade skôr modelu 6S. Ten pravý iPhone, ktorý by mal stanoviť trendy a dizajn na ďalšie roky totižto príde až na budúci rok, čo znamená, že Apple obmení generáciu nie po dvoch ale až po troch modeloch. Je to pomerne veľké sklamanie, pretože veľa ľudí mení iPhone každé dva, nie každé tri roky. Je to napríklad z dôvodu paušálov a podobne.

Taktiež sa nám to nezdá ako najlepší krok ani z hľadiska predaja. Prečo predlžovať cyklus na 3 roky, keď si ľudia môžu kúpiť nový iPhone už po dvoch? Je tu viacero nelogických otázok a my až v budúcnosti uvidíme, ako to naozaj je. Ak ale Apple nepredstaví poriadny iPhone, urobí obrovskú chybu!

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.