iPhone 12 ako najpredávanejší 5G smartfón

Apple môže oslavovať ďalší predajný úspech. iPhone 12 sa stal najpredávanejším 5G smartfónom na svete, pričom tento status získal už v mesiaci október. Paradoxne sa v tomto období predával len niečo vyše týždňa, nebol dostupný v každej krajine a firma mala k dispozícii dve verzie zo štyroch (6,1″ iPhone 12 a iPhone 12 Pro).

Záujem o toto zariadenie bol ale taký obrovský, že po deviatich dňoch obsadil siedmu priečku najpredávanejšieho 5G smartfónu za rok 2020 (od 1. januára po 31. októbra 2020).

Trhový podiel najpredávanejších 5G smartfónov za október 2020

 1. iPhone 12 (16%)
 2. iPhone 12 Pro (8%)
 3. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (4%)
 4. Huawei Nova 7 5G (3%)
 5. Huawei P40 5G (3%)
 6. Oppo A72 5G (3%)
 7. Huawei P40 Pro 5G (3%)
 8. Samsung Galaxy Note 20 5G (2%)
 9. Samsung Galaxy S20 Plus 5G (2%)
 10. Oppo Reno 4 SE (2%)

tretinu predajov zabezpečili operátori v Spojených štátoch amerických, ktorí sa postarali o masívnu propagáciu technológie 5G a samotného iPhonu 12 či iPhonu 12 Pro. Apple má tak isto výhodu so širším pokrytím globálneho trhu. Tento smartfón zakúpite v 140 svetových krajinách (hoci v nich nemusí byť podporované 5G).

Podľa najznámejších analytikov sa trend nárastu predaja značne zosilnil pred vianočným obdobím a tak isto bude pokračovať aj v novom roku. iPhone 12 je dostupný vo všetkých štyroch verziách a záujem je taký obrovský, že sa v niektorých prípadoch stále nedá zakúpiť. Čakacie doby narastajú a dodávky meškajú.

Kto vie, ako by to dopadlo mimo pandémie koronavírusu, ktorá narušila „tradičný“ časový harmonogram predstavenia a predaja. Na budúci rok by sa to ale opakovať nemalo. Všetko však závisí od aktuálnych epidemiologických obmedzení a rizík. Do komentára nám napíšte, ako ste so svojim iPhonom 12 spokojní vy.

Prečítajte si tiež  Apple omylom prezradilo, kedy predstaví iPhone 12 alebo Apple Watch Series 6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

 1. Chápem že toto sú marketingové správy, preto mi je jasné aj to, že to nie je celkom objektívne. iPhone 12 – novinka v porovnaní s Galaxy 20 – na trhu bude už čoskoro nahradený novým modelom. Predstavme si, že Samsung príde na jar s novým modelom a počas leta uvedie porovnanie predaja svojho nového modelu s iPhone 12 a môže to pravdepodobne byť aj všetko presne opačne…?

  • Ahoj, nejde o marketingové správy ale o nezávislú analýzu. Presné čísla budeme poznať až v januári priamo od spoločnosti Apple. A čo sa týka produktovej rady Galaxy S20/Note 20, tak oba smartfóny boli predstavené v roku 2020. Je dosť možné, že Apple ich predbehne za posledné tri mesiace predaja (veď po 9. dňoch bolo siedme v rámci 2020). Nechajme sa prekvapiť 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here