iPhone 12 ako najpredávanejší 5G smartfón

Apple môže oslavovať ďalší predajný úspech. iPhone 12 sa stal najpredávanejším 5G smartfónom na svete, pričom tento status získal už v mesiaci október. Paradoxne sa v tomto období predával len niečo vyše týždňa, nebol dostupný v každej krajine a firma mala k dispozícii dve verzie zo štyroch (6,1″ iPhone 12 a iPhone 12 Pro).

Záujem o toto zariadenie bol ale taký obrovský, že po deviatich dňoch obsadil siedmu priečku najpredávanejšieho 5G smartfónu za rok 2020 (od 1. januára po 31. októbra 2020).

- Reklama -

Trhový podiel najpredávanejších 5G smartfónov za október 2020

 1. iPhone 12 (16%)
 2. iPhone 12 Pro (8%)
 3. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (4%)
 4. Huawei Nova 7 5G (3%)
 5. Huawei P40 5G (3%)
 6. Oppo A72 5G (3%)
 7. Huawei P40 Pro 5G (3%)
 8. Samsung Galaxy Note 20 5G (2%)
 9. Samsung Galaxy S20 Plus 5G (2%)
 10. Oppo Reno 4 SE (2%)

tretinu predajov zabezpečili operátori v Spojených štátoch amerických, ktorí sa postarali o masívnu propagáciu technológie 5G a samotného iPhonu 12 či iPhonu 12 Pro. Apple má tak isto výhodu so širším pokrytím globálneho trhu. Tento smartfón zakúpite v 140 svetových krajinách (hoci v nich nemusí byť podporované 5G).

Podľa najznámejších analytikov sa trend nárastu predaja značne zosilnil pred vianočným obdobím a tak isto bude pokračovať aj v novom roku. iPhone 12 je dostupný vo všetkých štyroch verziách a záujem je taký obrovský, že sa v niektorých prípadoch stále nedá zakúpiť. Čakacie doby narastajú a dodávky meškajú.

Kto vie, ako by to dopadlo mimo pandémie koronavírusu, ktorá narušila “tradičný” časový harmonogram predstavenia a predaja. Na budúci rok by sa to ale opakovať nemalo. Všetko však závisí od aktuálnych epidemiologických obmedzení a rizík. Do komentára nám napíšte, ako ste so svojim iPhonom 12 spokojní vy.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

 1. Chápem že toto sú marketingové správy, preto mi je jasné aj to, že to nie je celkom objektívne. iPhone 12 – novinka v porovnaní s Galaxy 20 – na trhu bude už čoskoro nahradený novým modelom. Predstavme si, že Samsung príde na jar s novým modelom a počas leta uvedie porovnanie predaja svojho nového modelu s iPhone 12 a môže to pravdepodobne byť aj všetko presne opačne…?

  • Ahoj, nejde o marketingové správy ale o nezávislú analýzu. Presné čísla budeme poznať až v januári priamo od spoločnosti Apple. A čo sa týka produktovej rady Galaxy S20/Note 20, tak oba smartfóny boli predstavené v roku 2020. Je dosť možné, že Apple ich predbehne za posledné tri mesiace predaja (veď po 9. dňoch bolo siedme v rámci 2020). Nechajme sa prekvapiť 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here