Rok 2007 bol veľmi významný, hoci si to možno mnohí ani neuvedomujú. Stalo sa kadečo, ale hlavná vec, ktorá nás dnes bude zaujímať je fakt, že sa do predaja dostal historicky prvý iPhone, ktorý niesol označenie 2G. Mal na tú dobu veľmi pokrokový dizajn, mnohé dokonalé technológie a cenovku $499. Telefón sa stal hitom a po čase aj najpredávanejším smartfónom na svete. Dodnes sa ich vyrobila vyše miliarda kusov, no tomu predchádzalo 9 rokov vývoja. Pozri si porovnanie starčeka, v podobe modelu 2G a nového svižného dravca v prípade iPhonu 7. Takto vyzerá test po 9 rokoch!

iPhone 2G

Vystúpenie Steva Jobsa z roku 2007, počas ktorého predstavil iPhone 2G je snáď už aj legendárne a mal by ho vidieť každý jeden fanúšik spoločnosti Apple. Steve bez servítky skritizoval priamo na pódiu všetko zlé, čo robí konkurencia, aby rázom priniesol riešenie týchto problémov v podobe iPhonu. Model 2G mal hliníkové telo (ktoré malo na spodnej strane plast), no a z prednej strany 3,5″ kapacitný multi-touch displej. Telefón niesol revolučné prvky, ako aj vysoký výkon a hlavne všetko fungovalo rýchlo a efektívne. Obrovský úspech zožal prakticky okamžite a to nielen v Amerike.

- Reklama -

Hoci v roku 2007 Apple ešte nepredstavilo ani len App Store, čiže aplikácie pre iPhone do tej doby neboli dostupné, ľudia sa za prvou generáciou išli rovno potrhať. Mať iPod, telefón a internet na jednom mieste a ešte k tomu v peknom štýlovom balení bolo na tú dobu niečo, čo chcel azda každý. Dnes už iPhone 2G vyzerá v porovnaní s novými modelmi smiešne ale nezabúdajme, že budúci rok oslávi desiate narodeniny!

iPhone 7 - svetapple.sk

iPhone 7

Na druhej strane tu máme potom iPhone 7, podľa slov Apple najlepší iPhone, aký bol kedy predstavený. Táto každoročná informácia je ale celkom logická, keďže opäť prináša niečo nové, ako jeho predchodca. Má dokonalý fotoaparát, dokonalý displej, neskutočný výkon, no a samozrejme pekný dizajn, najmä vo farbe Jet Black, ktorá sa ale žiaľ veľmi ľahko poškodí. Nech už je ale akokoľvek, iPhone 7 je tu na celý tento rok a musí sa podrobiť rade klasických testov, ako aj každý iPhone pred ním. Jedným z takýchto testov je práve porovnanie s iPhonom 2G, ktorý tu máme už od roku 2007.

Následujúce video ti pekne ukáže, kam až sa dokázal vývoj posunúť za nie až tak dlhú dobu a ako ľudstvo neskutočne rýchlo napreduje. Dnes si asi ani nevieš predstaviť, že by si musel existovať so zastaralým iPhonom 2G, ktorý je na dnešnú dobu pomalý, pre niekoho možno aj škaredý a hlavne starý. V roku 2007 to ale bol sen mnohých. Uvidíme, ako to bude vyzerať zas za 9-10 rokov no v tomto prípade musíme dať palec hore. Apple urobilo obrovský pokrok vo svete technológií!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.