Spoločnosť Apple už niekoľko týždňov pracuje na novej aktualizácii operačného systému iOS 16.4, ktorá príde na trh v dohľadnom čase. Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o všetkých známych novinkách, ktoré prinesie. Ako ale odhaľuje portál Macrumors, o jednej z nich sa vývojári, ktorí iOS 16.4 testujú v rámci beta verzie dozvedeli až teraz.

Spoločnosť Apple konkrétne do systému zaradí úplne novú technológiu izolácie hlasu, ktorá bude dostupná aj pre klasické mobilné hovory. V praxi by mala fungovať tak, že keď budete s niekým komunikovať, iPhone automaticky uprednostní váš prirodzený hlas a zároveň bude blokovať okolitý šum alebo hluk, ktorý by mohol rušiť konverzáciu.

Apple používa túto technológiu už dlhšie. Nikdy sa ale nedala použiť pri telefónnych hovoroch

Pokiaľ máte pocit, že ste už o podobnej technológii počuli, nie je to náhoda. Spoločnosť Apple ju totiž predstavila dávnejšie, ešte v čase, keď vyšiel operačný systém iOS 15 a macOS Monterey.

Izolácia hlasu sa ale dala využívať len v rámci VoIP hovorov, ktoré sú založené na prenose hlasu prostredníctvom internetového protokolu. VoIP hovory s podporou technológie Voice Isolation využívajú aplikácie ako FaceTime, WhatsApp a mnoho ďalších.

Samotná technológia je navrhnutá tak, aby sa zamerala na zlepšenie kvality výstupu z mikrofónu počas telefónnych hovorov tým, že výrazným spôsobom obmedzí hluk a zvuky na pozadí. Ak teda budete niekde na stavbe alebo frekventovanej ceste, človek, s ktorým budete telefonovať vás bude počuť oveľa zreteľnejšie. Dnes neexistuje žiaden spôsob, ako zvýšiť kvalitu hovorov.

Návod: Ako si vyskúšať Voice Isolation už teraz? 

iPhone izolácia hlasu
Zdroj: SvetApple

Ako sme napísali vyššie, technológia, ktorá bude onedlho dostupná aj pre klasické mobilné hovory funguje už nejaký ten čas pre hovory sprostredkované prostredníctvom internetu. Ak si teda chcete vyskúšať, čo všetko prináša, môžete urobiť drobný experiment.

Dohodnite sa s niekým, kto má tiež iPhone, že si zavoláte skrz Face Time. Pozor, obaja musíte mať nainštalovaný operačný systém iOS 15 alebo novší.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Akonáhle vytočíte kontakt, stiahnite ovládacie centrum a v časti mikrofón vyberte izoláciu hlasu. Po tomto nastavení by vás mala osoba na druhej strane počuť o niečo zrozumiteľnejšie.

Prečítajte si tiež  6 pozadí pre iPhone 6, ktoré musíte mať!

Čo všetko prinesie iOS 16.4?

Aktualizácia iOS 16.4
Zdroj: MacRumors

Ako uvádza spoločnosť Apple vo svojich poznámkach ku pripravovanej aktualizácii iOS 16.4, update dostane hneď niekoľko zásadných vylepšení, ktoré potešia používateľov. Okrem izolácie hlasu pre hlasové hovory ide o:

  • Nové znaky emoji ako medúza, zázvor či flauta. Ak vás zaujíma celý zoznam nových znakov, môžete si ich pozrieť v nasledujúcom článku.
  • Push notifikácie Safari pre aplikácie uložené na domovskej obrazovke iPhonu alebo iPadu.
  • Možnosť pridávať webové stránky a webové aplikácie na Domovskú obrazovku z prehliadačov tretích strán, ako je napríklad Chrome.
  • Návrat k tradičnej animácii otáčania stránok v Apple Books.
  • Opätovné vydanie rozhrania pre HomeKit, ktorá bola stiahnutá zo systému iOS 16.2.
  • Aktualizácia grafického rozhrania aplikácie Podcasty.

Kedy bude iOS 16.4 dostupný pre verejnosť?

Na túto otázku síce s určitosťou odpovedať nevieme, nakoľko spoločnosť Apple žiaden oficiálny dátum zatiaľ nezverejnila no keďže je operačný systém iOS 16.4 testovaný v RC verzii (posledná verzia pred vydaním), od jeho oficiálneho uvedenia na trh nás delí už len jeden, maximálne dva týždne.

Loopi silikónový obal
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.