iPhone 7 a iPhone 7 Plus je zariadenie, ktoré bolo predstavené v septembri minulého roka. Prešli teda zhruba 3 mesiace od vtedy, čo sa začal jeho predaj a už boli aj Vianoce, počas ktorých predaje razantne rastú, nakoľko je o tieto produkty obrovský záujem. Dnes už máme po Vianociach a Apple vraj znižuje produkciu nových iPhonov v továrniach Foxconn. Znižovanie výroby nie je síce až tak razantné, no prichádza už na aj tak mierne zníženú produkciu, žeby sa teda Applu až tak dobre nedarilo?

iPhone 7 znižuje produkciu, je neúspešný?

Hoci Apple nemalo tento rok s predajom iPhonov až také veľké plány a výroba bola naplánovaná na menšie čísla ako minulý rok, ukazuje sa, že to v Apple aj tak mierne precenili a s výrobou musia ísť ešte nižšie. Konkrétne hovoríme o hodnote 10%, ľudia vraj kupujú nové iPhony stále pomalšie a pomalšie a jedná sa o iPhone 7 Plus a rovnako aj o menší model 7. Táto informácia je mierne znepokojujúca, nakoľko sa Apple vždy chváli veľkými predajmi, no tento rok radšej ostalo ticho.

iPhony kupuje stále menej a menej ľudí a hlavný dôvod asi pozáš. Už súčasná generácia nikoho až tak moc nezaujala, pretože sa od tej minulej zas až tak veľmi nelíši. Apple tento problém vyrieši tento rok, kedy má predstaviť celkom nový, špičkový iPhone 8 so zaobleným displejom a celkom novým dizajnom. Keby toto zariadenie neprišlo a firma by vydala iba modely 7S a 7S Plus, zrejme by nastali veľké problémy, pretože predaje by boli odhadované ešte slabšie, ako sú tie súčasné. Na druhú stranu to ale netreba brať ako veľkú tragédiu. Treba totižto myslieť na to, že zlé predaje v prípade Applu sú asi niečo, ako vysnívané predaje v prípade Samsungu. Spoločnosť teda krízu určite nezažíva a tiež nebude v biede.

Navyše, v minulých rokoch boli predaje tak veľmi rekordné a tak vysoké, že sme si už možno trošku zvykli na iné čísla, ktoré boli výnimočné. Veríme ale tomu, že iPhone 8 bude rovnaký trhák ako iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Tie síce nepriniesli až tak veľa funkcií, ale priniesli jednu dôležitú vec a to väčšie displeje, pre ktoré získali aj veľa bývalých majiteľov Andoridu, ktorí iPhone odmietali predovšetkým kvôli malej, 4″ uhlopriečke. Po Vianočnom období je úplne normálne, že predaje spoločností klesajú. Všetci už produkty nakúpili, a tak nemusia riešiť ďalšie. Na druhú stranu ale zníženie výroby zasahuje do odhadov Applu. Dúfajme, že sa už nič také diať naďalej nebude.

Prečítajte si tiež  iPhone 7 Plus vraj s duálnym fotoaparátom a 3GB RAM

iPhone 7 Plus -svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.