Medzi ľuďmi sa už niekoľko mesiacov špekuluje, čoho sa vlastne dočkáme tento rok. Bude to iPhone 8 so zaobleným displejom a OLED technológiou, bezdrôtovým nabíjaním či zase vylepšeným fotoaparátom alebo naopak ďalší nudný iPhone, ktorý prinesie označenie 7S a 7S Plus a bude mať len zlepšené funkcie predošlého modelu, ktorý je už vlastne modelom, ktorý ponúka zlepšené funkcie oproti tomu predošlému? Prečítaj si viac, akým smerom pôjde tento rok Apple!

Prídu oba

Samozrejme, nič nemôžeme povedať na 100%, rovnako tak nemôžeme povedať ani to, či príde len iPhone 8 alebo len iPhone 7S. Dohady a špekulácie ale minimálne naznačujú, že tento rok sa nedočkáme len jedného iPhonu, ale hneď dvoch. Prvým bude iPhone 7S a druhým bude potom iPhone 8.

- Reklama -

Nech to vyzerá akokoľvek prehnane, dáva to dobrý zmysel a hlavne sa to najviac vyplatí Applu. Prečo? Apple chce naše peniaze a predstaviť dva iPhony naraz je celkom dobrý spôsob, ako ich z nás efektívne vytiahnuť. Určite sa pýtaš prečo, veď to nedáva celkom zmysel. To je ale omyl. Zmysel to totižto dáva.

Pokiaľ Apple predstaví o niečo málo vylepšené modely 7S a 7S Plus, ktoré ponúknu lepší procesor, väčšiu operačnú pamäť, možno lepší fotoaparát či iné benefity oproti súčasným modelom, mohlo by si takéto zariadenie naceniť úplne rovnako, ako má teraz nacenený iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

No a presne to otvára dvere ešte luxusnejšiemu a drahšiemu iPhonu 8, ktorý by mohol byť nad touto cenovkou, pretože bude nádherným dizajnovým kúskom, ponúkne obrovské množstvo celkom nových technológií ako zaoblený OLED displej či bezdrôtové nabíjanie a bude to proste produkt, ktorý bude mať za úlohu „hejterom zavrieť ústa“. Zatvárať sa ale budú aj peňaženky pri pohľade na cenovku, ktorú Apple bude za tento model pýtať.

iPhone - svetapple.sk

Ak stojí najdrahší iPhone súčasnosti niečo okolo 1100 eur (hovoríme o iPhone 7 Plus 256GB), tak sa pokojne môže stať, že 8-mička bude na takejto sume len začínať. Apple môže ešte trošku dvihnúť ceny. Ľudia sú s prepáčením hlúpi a radi mu to zaplatia. Sám milujem túto firmu a jej produkty, no myslím si, že by sa mali s cenovkami krotiť.

Za luxus si treba priplatiť, ale zase odtiaľ potiaľ. Pýtať za smartfón nad 1000 eur sa mi zdá už prehnané. Ak niekto bude pýtať ešte vysoko nad tisíc eur, môže to vyzerať až drzo. Samozrejme, všetko môže byť pokojne aj úplne ináč. iPhone 7S môžu byť zhruba o 100 euro lacejšie a iPhone 8 preberie cenovku iPhonu 7 Plus. Tak to bolo pri predstavení iPhonu 5S a iPhonu 5C.

Je vo hviezdach, ako to celé dopadne, no revolučný iPhone je takmer istý. Len tak mimochodom, toto zariadenie sa nakoniec vôbec nemusí volať iPhone 8. Názov môže byť pokojne celkom iný napríklad „The new iPhone“. Možnosti je veľa. Tešíš sa?

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.