Spoločnosť Apple má niekedy jeden problém, inovácia trvá príliš dlho a o tom sme sa presvedčili aj napríklad v informáciach o tom, že iPhone 8 má ponúknuť namiesto klasickej IPS technológie OLED technológiu vo svojich displejoch. Toto riešenie by mohlo ale určite prísť podstatne skôr ako v iPhone 8. Tieto tvrdenia nás teda mierne zaskočili ako sa hovorí, všetko zlé sa raz na dobré obráti. S OLED displejom by mohol prísť už iPhone 7S predstavený na budúci rok!

iPhone 7S vraj už s OLED displejom!

Samozrejme, aby sme len nekritizovali, dôvodom, prečo Apple môže mať problém s nasadením OLED technológie do svojich iPhonov je aj to, že dodávatelia majú obmedzené kapacity. Ono sa to síce ľahko povie, ale vyrobiť desiatky miliónov funkčných displejov pre jeden iPhone za krátke časové obdobie musí byť sakramentská záťaž pre všetkých dodávateľov spoločnosti.

- Reklama -

Apple ale tlačí na to, aby sa dodávatelia snažili, pretože túto technológiu chce na svojich smartfónoch presadiť už na budúci rok.

Taktiež s informáciami o tom, že Apple prinesie OLED displej, prichádzajú aj také špekulácie, že by spomínané displeje mohli byť zahnuté. Išlo by vlastne o niečo podobné, ako už poznáme z konkurenčného Samsungu v modelových radoch “Galaxy Edge”.

Hoci niečo podobné mnohí kritizujú, mohlo by to byť určite zaujímavé, iPhone s podobnou technológiu by sme privítali. To ale s obrovskou pravdepodobnosťou neuvidíme ešte pár rokov.

iPhone 7 edge - svetapple.sk

Hlavným dôvodom je fakt, že Apple v modeli 7 takéto niečo nepoužije a model 7S bude len vylepšením modelu 7, čo znamená, že sa nemáme tešiť na výraznejšie zmeny, ale len skôr na akúsi obnovu HW tak ako to bolo vždy pri “S”-kových modeloch.

Tak či onak, zahnutý displej je určite hudba budúcnosti a sme si takmer istí, že sa tejto hudbe budúcnosti nevyhne ani Jablková spoločnosť. Najskôr môžeme niečo podobné očakávať až v iPhone 8, každopádne sa na to veľmi tešíme.

Ešte na záver dodáme, že OLED dispeje by nemuseli prísť len do nových iPhonov 7S ale aj napríklad od nových iPadov, ktoré budú na budúci rok predstavené. Očakávame ale, že Apple začne pekne postupne aby sa stíhalo z produkčných dôvodov. Nasadenie do MacBookov zatiaľ neočakávame, to by už bolo naozaj komplikované.

Časom ale nevylučujeme prítomnosť OLED displejov ani v týchto zariadeniach. Len tak mimochodom, Apple už má jeden produkt, ktorý OLED displeje používa, sú to hodinky Apple Watch. Technológia teda určite nie je Applu cudzia, práve naopak – experimentuje s ňou.

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.