iPhone 7 a 7 Plus sú považované za zariadenia, s ktorými natočíš tie najlepšie závery. Samozrejme na trhu majú silnú konkurenciu, ale aj napriek tomu sa radia medzi špičku, respektíve úplne to najlepšie, čo len môže byť. Optická stabilizácia, podpora 4K či spomalené a zrýchlené zábery sú len zlomok toho, čo kamery skutočne ponúkajú a nie nadarmo sa pomocou iPhonu natočilo niekoľko skvelých krátkych či dokonca aj dlhých filmov. Dnes sa dozvedáme nové informácie o iPhone 8 a zisťujeme, že sa máme skutočne na čo tešiť. Ohromný fotoaparát a 4K video pri 60fps!

iPhone 8 a 4K 60 fps

Ako sa ukazuje natáčanie záberov pomocou iPhonu 8 bude jedna radosť. Nepôjde tu len o optickú stabilizáciu obrazu, ktorá je v tomto prípade už úplná samozrejmosť ale aj o vylepšené možnosti natáčania videa. Konkrétne by sme sa mali dočkať 60 fps pri kvalite 4K, čo nám umožňuje natočiť aj kvalitný záber v mierne spomalenom režime prípadne ponúknuť ešte plynulejší záber v klasickom 4K. Hoci sa udáva, že 24 fps je ten počet snímkov, ktorý ľudskému oku dokonalo stačí, z praxe a hlavne počítačových hier vieme, že to nie je celkom pravda a pri porovnaní klasického 24 fps a 60 fps máme pocit, že prvé video z dvojice mierne seká prípadne pôsobí trhavým dojmom.

- Reklama -

Funkcia bude samozrejme zaberať aj veľa úložiska, preto sa predpokladá, že iPhone 8 bude štartovať buď so 64GB alebo 128GB základnou verziou. Vylúčené dokonca nie je ani posunutie FullHD videa v spomalenom režime. iPhone 8 by mohol zvládať napríklad 240fps pri 1080p a 480 fps pri 720p. Toto je však už len v rovine úvah. To ako to bude naozaj uvidíme až v septembri. Každopádne správa o tom, že iPhone 8 ponúkne 4K pri 60 fps je veľmi dôveryhodná. Informácia totižto nepochádza od nijakého vývojára ani analytika ale priamo z kódu, ktorý má v sebe ukrytý HomePod. Ten nám za posledný týždeň prezrádza jednu perlu za druhov a my sa nestíhame čudovať, čo všetko pre nás Apple pripravuje! 🙂

Apple - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here