Slováci sa dnes dočkali extrémne dôležitej novinky. V našich končinách bola vôbec po prvýkrát spustená podpora eSIM pre inteligentné hodinky Apple Watch a to hneď u dvoch veľkých telekomunikačných operátorov. Možnosť využívať jedno telefónne číslo na iPhone aj Apple Watch si budú môcť zatiaľ užívať klienti Slovak Telekom a O2.

O tom, že sa niečo v tejto súvislosti deje sme vás informovali ešte pred pár dňami. Obaja slovenskí operátori zároveň spustili predaj Apple Watch s podporou Cellular (eSIM). Túto funkciu totiž neponúkajú základné „GPS“ modely, ale musíte mať drahšiu verziu so vstavanou LTE anténou.

V prípade Apple Watch Ultra 1 a Apple Watch Ultra 2 je situácia iná. Všetky modely prémiových hodiniek od spoločnosti Apple sa vedia pripojiť na LTE.

Ako aktivovať Apple Watch eSIM v Telekome?

Apple Watch LTE sa nám už podarilo vyskúšať aj v redakcii u operátora Slovak Telekom, vďaka čomu vám môžeme napísať presný postup, ako sme službu aktivovali.

  • Na iPhone si otvorte aplikáciu Watch.
  • Malo by vyskočiť pop-up okno s možnosťou aktivácie mobilných služieb pre Apple Watch LTE. Pokiaľ sa to podarilo, kliknite na tlačidlo Nastaviť. Pokiaľ nevyskočilo, kliknite na Mobilné a potom na Nastaviť mobilné pripojenie.
  • Zariadenie vás automaticky presmeruje na Telekom stránku, kde si musíte objednať službu Connect my watch. Mesačne je spoplatnená sumou 5 € (na prvé 3 mesiace zadarmo).
  • Postupujte podľa pokynov zariadenia – vyberte, aké apky môžu mobilné služby na vašich Apple Watch využívať.
  • Hotovo.
Apple Watch LTE
Zdroj: SvetApple

Teraz môžete cez svoje Apple Watch oficiálne telefonovať aj bez toho, aby ste museli mať pri sebe svoj iPhone. Hodí sa to napríklad pri behaní, alebo cvičení vo fitness centre.

Treba si to vyskúšať, keď je služba Connect my watch na 3 mesiace zadarmo v rámci Telekom paušálu alebo Telekom Biznis paušálu a až potom zvážiť, či vám táto funkcia stojí za poplatok 5 € / mesačne, alebo nie.

My sme mali zo začiatku zlú skúsenosť. Hovor nám totiž sekal a nebol dobre zrozumiteľný. Na vine však neboli Apple Watch eSIM, ale naša nevšímavosť. Na Apple Watch si nižšie uvedeným spôsobom musíte aktivovať mobilnú sieť a vzdialiť sa od svojho iPhonu.

Apple Watch LTE (eSIM)
Zdroj: Apple

Po opakovanom teste už všetko fungovalo absolútne vynikajúco.

Ako aktivovať Apple Watch eSIM v O2?

V O2 prebieha aktivácia Apple Watch eSIM prakticky rovnako, ako v Telekome. Tu je celý postup, ktorý potrebujete poznať:

  • Na iPhone si otvorte aplikáciu Watch.
  • Malo by vyskočiť pop-up okno s možnosťou aktivácie mobilných služieb pre Apple Watch LTE. Pokiaľ sa to podarilo, kliknite na tlačidlo Nastaviť. Pokiaľ nevyskočilo, kliknite na Mobilné a potom na Nastaviť mobilné pripojenie.
  • Teraz postupujte podľa pokynov aplikácie.
  • Hotovo.
Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie revolučné vylepšenia pre Siri. Navždy zmení spôsob, akým používame iPhone

Poznámka: Rovnako ako v Telekome, aj spoločnosť O2 Slovensko spoplatnila eSIM v Apple Watch sumou 5 € / mesačne. Opäť však máte k dispozícii trojmesačnú bezplatnú skúšobnú dobu, počas ktorej sa viete rozhodnúť, či túto funkciu chcete, alebo nechcete používať.

Aké zariadenie potrebujem na podporu Apple Watch LTE (eSIM)?

Apple Watch Cellular série 4 a vyššie (aspoň s WatchOS 10.5)

Apple iPhone XR alebo novší (aspoň s iOS 17.5)

Čo ponúkajú Apple Watch s podporou LTE?

Zdroj: Apple

Pokiaľ vás zaujíma to, aké benefity prinesú inteligentné hodinky s Apple Watch s podporou LTE pre slovenských používateľov, rozhodli sme sa vám to zhrnúť do niekoľkých nasledujúcich bodov. Je to skutočne veľká inovácia, ktorá môže úplne zmeniť spôsob, akým toto zariadenie používate.

1. Nezávislosť od iPhonu: Môžete prijímať hovory, posielať správy a používať mnoho aplikácií bez nutnosti nosiť so sebou iPhone. Hodí sa to napríklad počas športovania, kedy smartfón jednoducho necháte doma.

2. Núdzové volania: V prípade núdze môžete zavolať pomoc, aj keď nemáte iPhone. Funkcia SOS je dostupná bez ohľadu na vašu polohu.

3. Hudba a podcasty: Možnosť streamovať hudbu a podcasty priamo z Apple Music alebo iných služieb, čo je ideálne pre behanie alebo cvičenie bez telefónu.

4. Notifikácie a upozornenia: Dostanete všetky notifikácie a upozornenia v reálnom čase, aj keď ste bez telefónu, čo je výhodné pri športových aktivitách alebo keď nechcete mať pri sebe veľké zariadenie.

Tieto výhody robia z Apple Watch s podporou LTE výkonné a nezávislé zariadenie, ktoré rozširuje možnosti bežných smart hodiniek.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či sa už na túto inováciu tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -