Hoci sme len prednedávnom prišli s informáciou, že iPhone 8 bude ponúkať 4K video pri 60fps, vtedy sme ešte nevedeli to, ako to bude s FullHD. Načrtli sme síce, že aj tu by sa mohli FPS posunúť, no naisto sme to nevedeli. Dnes je táto správa oficiálna. iPhone 8 naozaj ponúkne 240fps pri FullHD. Ďakujeme za to samozrejme nášmu obľúbenému HomePodu!

iPhone 8 nakoniec s 240 fps pri 1080p!

Podľa najčerstvejších informácií prinesie iPhone 8 kvalitné spomalené videá, ktoré bude možné natáčať až na 240 fps! Už aj dnešné zábery vedia byť veľmi kvalitné, no 120 fps je skrátka o polovicu menej ako 240 a je to o polovicu väčší zážitok. Keď však uvažujeme nad tým, ako sa to celé posúva, mohlo by sa niečo podobné dotknúť aj omnoho menej kvalitného HD videa, ktoré ale na druhú stranu stíha zachytiť pomerne dosť snímkov za sekundu. Dnes už vieme na takéto video pomocou iPhonu zachytiť skutočne obdivuhodných 240 fps. Ak by sa to znásobilo tak ako pri 4K a FullHD videu, teoreticky by sme sa mohli dočkať spomaleného záberu až pre 480 fps!

- Reklama -

Určite sám vieš, že spomalené zábery každý deň nevyužiješ ale predsa len ide o celkom dobrú zábavku vďaka ktorej môžeš urobiť pekný záber do filmu prípadne sa pobaviť s kamarátmi. Apple túto funkciu pridalo po tom, ako sa začali objavovať v AppStore aplikácie, ktoré v podstate to isté umožňovali a ľudia ich používali. Ako sa ukazuje, Apple dokáže túto „technológiu“ naďalej posúvať na celkom iný level a my sa tomu veľmi tešíme. Zatiaľ ale nie je jasné, či s takýmito zábermi príde len iPhone 8 alebo aj menšie modely 7S a 7S Plus, to sa dozvieme až časom!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.