Fotoaparáty v iPhonoch patrili vždy medzi tie najlepšie. Respektíve prelomovým modelom bol iPhone 4 a potom si už Apple dalo na každom modeli záležať. Možno vždy nebol úplne na prvom mieste, ale väčšinou sa nachádzal na tých najväčších priečkach, a to úplne stačí. Tento krát sa ale iPhone 8 Plus dostal na absolútny vrchol a sekunduje mu iPhone 8. Pozri si výsledky testov podľa DxOMark.

iPhone 8 Plus s tým najlepším fotoaparátom

Nové smartfóny prichádzajú niekoľko krát za rok a tak udržať si prvenstvo v najlepšom fotoaparáte je logicky trošku náročné. Každopdáne ak sa ideme baviť o fotoaparátoch nových telefónov, Apple tento rok dopadol na výbornú. Respektíve iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ktoré sú podľa hodnotiacich v DxOMark tým najlepším, čo sa dá momentálne na trhu kúpiť!

- Reklama -

Už minulý rok si najlepšie viedol vtedajší iPhone 7 a iPhone 7 plus. Tento rok ale prebral štafetu novší model, ktorý dostal vylepšenia. Pre predstavu, aké dobré nové iPhony asi boli, prinášame bodovanie.

iPhone 8 získal až 92/100. iPhone 8 Plus potom 94/100 vďaka dvojitej šošovke na zadnej strane ktorá prináša opticky zoom. Samotný hodnotiaci komentovali iPhone 8 Plus iba jednou vetou: „Je to tá najlepšia kamera v telefóne, akú sme kedy vyskúšali.“. To asi hovorí za všetko.

DxOMark jasne naznačil, že iPhone 8 prináša to najlepšie, s čím sa kedy stretli. Prekonať ho mohol už iba iPhone 8 Plus, ktorý ma na zadnej strane dvojitú šošovku fotoaparátu, ktorá mu prináša funkciu optického zoomu a tiež režim portrét alebo ináč aj „bokeh efekt“. iPhone 8 je vraj lepší ako ktorýkoľvek iný smartfón. Hovoríme tu aj o novinkách ako Google Pixel či HTC U11.

Jablková spoločnosť priniesla pôsobivú technológiu na spracovanie obrazu s malým snímačom pre iPhone 8. Zariadenie dokáže perfektne zachytiť všetky obrazy detailne, vyberie správnu expozíciu či fantastický dynamický rozsah. Fotoaparát iPhonu 8 prináša aj omnoho nižší šum ako ten v iPhone 7.

Zmeny sa tu teda určite udiali, aj keď to možno vyzeralo tak, že fotoaparáty sú skoro totožné s minuloročnými modelmi. Len tak mimochodom, aj tie stále patria medzi úplne najlepšie, aké sa dajú na trhu zohnať. Ak máš teda iPhone 7 či iPhone 7 Plus, určite nemusíš smútiť!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.