Len pred malou chvíľou sme vás informovali, že spoločnosť Apple vydala novú verziu operačného systému iOS 14.7.1 pre iPhone, ktorá sa zameriava na chybu súvisiacu s nefunkčným odomykaním zariadenia cez Apple Watch vo chvíli, keď nosíte rúško.

Technologický gigant sa ale zameral aj na iPady a spolu s iPhonmi ich vybavil ochranou proti nepríjemnej chybe zabezpečenia, týkajúcej sa skôr surfovania po webe či využívania podozrivých apiek.

Ak vlastníte iPad Pro (všetky modely), iPad Air 2 a novší, iPad 5. generácie a novší, iPad mini 4 a novší, iPod touch (7. generácia) či iPhone 6S a novší, s aktualizáciou by ste nemali váhať. Dôvod je ten, že vývojári opravili problém, kedy bola aplikácia schopá spustiť ľubovolný kód s oprávneniami jadra.

Inými slovami sa do iPhonu či iPadu mohol dostať vírus, ktorý získal prístup ku niektorým vašim citlivým údajom či dátam. Apple dokonca priznáva, že táto chyba mohla byť v minulosti aktívne zneužívaná.

Nahlásil ju anonymný výskumník, ktorý si okrem poďakovania odniesol v rámci vývojárskeho programu aj finančnú odmenu. O jej výške sa však spoločnosť Apple v oficiálnej správe nezmienila.

Takto popisuje aktualizáciu iOS 14.7.1 Apple 

iOS 14.7.1 opravuje problém, pri ktorom modely iPhonov s Touch ID nedokázali odomknúť spárované Apple Watch využitím funkcie Odomykať pomocou iPhonu. Táto aktualizácia zároveň prináša dôležité aktualizácie bezpečnosti a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke:

https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  Apple chystá revolučnú zmenu: Pre iPhone si vyvinie vlastné fotoaparáty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -