Jasné, označenie ako „drahá zrkadlovka“ je v tomto prípade asi trošku nemiestne vzhľadom na nadobúdaciu cenu nového iPhonu 8 Plus (napríklad v kapacite 256GB). Stále však stojí o polovicu menej a zvládne omnoho viac úloh ako spomínaný Panasonic, preto sme to takto napísali. Následujúce video ti ukáže perfektný a objektnívny 4K 60fps test telefónu a profesionálneho fotoaparátu. 

4K 60 fps

Je to novinka, ktorú exkluzívne ponúkajú všetky nové iPhony. 4K sme mali k dispozícií už doteraz, no pri 60 fps je to novinka. Teoreticky z tejto kombinácie môžu vzniknúť vysoko kvalitné spomalené videá avšak spomalenie je len veľmi minimálne a človek si ho viac neužije ako užije. Slúži hlavne na to, aby bol obraz plynulejší. Hovorí sa, že na to stačí len 24 obrázkov za sekundu a je to pravda. Vtedy obraz „neseká“. Ľudia ale obľubujú 60 obrázkov, pretože vtedy je obraz ešte viacej plynulý a dokonalý. V tomto prípade, respektíve teste sa proti sebe postavia dve úplne odlišné zariadenia, určené na niečo úplne iné.

Je tu aj obrovský cenový rozdiel. Za iPhone 8 Plus kúpiš približne dva fotoaparáty Pnasonic Lumix GH5 Pro. Avšak je ta kvalita až tak závratne odlišná? To už posúď sám. Nejdeme tvrdiť, že je na tom iPhone 8 Plus lepšie. V tejto oblasti nie sme úplní profesionáli a nevieme to určiť. Z následujúcich záberov je ale jasné, že aj obyčajný telefón zvládne natáčať (za vhodných svetelných podmienok) skoro tak dobre ako omnoho drahšia profesionálna zrkadlovka. Technológie v tomto smere za posledné roky neskutočne pokročili a sme zvedaví, kam sa ešte v budúcnosti môžu posunúť. Čo si o teste myslíš ty. Vyrovná sa iPhone zrkadlovke aspoň trošku?

Prečítajte si tiež  iPhone 14 privolal ku nehode auta cez satelit vrtuľník. Posádke zachránila život detekcia nehody
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here