Známy leaker Jon Prosser (presnosť 78,2%) zverejnil video, v ktorom sa snažil vysvetliť nesprávne informácie z posledných dní. Spolu s ďalšími renomovanými leakermi a analytkmi tvrdil, že Apple predstaví nové produkty už 23. marca, čo sa však vzhľadom na chýbajúcu pozvánku zrejme nestane.

Prosser pri tom nepatrí medzi tých, ktoré by sa často mýlili a spolu s jeho tvrdeniami súhlasil napríklad aj leaker Kang s presnosťou 97,8% a ďalší… Niečo sa teda stalo a nikto nevie presne čo. S najväčšou pravdepodobnosťou však do úniku zasiahlo priamo Apple, ktoré podalo prostredníctvom svojich ľudí do éteru nesprávnu informáciu, a tá sa stala stredobodom pozornosti.

- Reklama -

V minulosti sa viackrát spomínalo, že úniky nie sú náhodné a v podstate sa tomu ľahko verí. Vezmite si už len to, akú mediálnu pozornosť získava spoločnosť vo chvíli, keď sa na internet dostanú fotky „utajovaného“ produktu vo vývoji. Sankcie, ktoré hrozia zamestnancom za ich zverejnenie určite nestoja za to, aby to niekto riskoval. Bavíme sa o stovkách tisícoch dolároch.

Obrovská mediálna pozornosť úplne zadarmo

Akákoľvek informácia navyše obletí svet behom 24 hodín a pokiaľ je relevantná, zaoberajú sa ňou tie najväčšie internetové stránky. Inými slovami by sme mohli hovoriť o skvelom marketingu, ktorý je navyše úplne zadarmo.

Momentálne to vyzerá tak, že samotní leakeri budú musieť byť pri únikoch o niečo opatrnejší a všetky informácie overovať povedzme aj u viacerých zdrojov. To, či sa Apple začalo aktívne snažiť šíriť dezinformácie, alebo sa jednalo len o náhodu uvidíme už v najbližších mesiacoch.

Všetko sa pochopiteľne utajiť nedá, no dá sa zabrániť aspoň tomu, aby informácie vyplávali na povrch v takej veľkej miere, ako to poznáme dnes. Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že sa Apple rozhodlo zakročiť alebo nie. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.