To, že sa to Applu veľmi dobre podarilo, to už všetci vieme. iPhone 8 Plus bol spolu s menším bratom niekoľko dní na úplne prvej priečke, čo sa týka kvality fotoaparátu podľa renomovanej poroty z DxO Mark. Ako sa ale ukázalo, aj keď novinky z Cupertina poskytli „To najlepšie, čo kedy v DxO Mark videli“, Google ich dokázal ešte o čosi predbehnúť. Získal zopár bodíkov navyše a to aj s jednou šošovkou fotoaparátu. Pozri sa aký je rozdiel v praxi!

Apple vs. Google

Mobilný trh je miesto, kde vládne obrovská rivalita. Výrobcovia sa každým dňom snažia predbiehať v niečom inom. Poväčšine sú to ale technológie, ktoré majú byť čo najlepšie a hlavne čo najviac popredu pred ostatnými značkami. Zaujímavé je ale to, že skoro všetky smartfóny (tej najvyššej triedy) sú si po tejto stránke sebe rovné a keď jeden v niečom stráca, iný ho prekoná zase v niečom úplne inom. Takto nejako to je aj pri najnovšom iPhone 8 Plus a Google Pixel 2 XL. Oba sú to smartfóny High-End triedy a oba boli vyvíjané s tým posolstvom aby boli najlepšími smartfónmi na trhu. Ako sme sa už ale dávno naučili, najlepšie je to, čo nám najviac vyhovuje a takto je to určite aj v tomto prípade.

- Reklama -

Pixel vyhral v rebríčku hodnotenia a získal ešte o niekoľko bodov viac ako nový iPhone 8 Plus, ktorý bol niekoľko dní vôbec tým najlepším, čo kedy kto v oblasti fotoaparátu predstavil. Myslíme si ale, že telefóny si naozaj nemajú čo vyčítať a oba fotia tak svkelo, že to bude používateľom maximálne vyhovovať. Rozdiely vo fotkách sú minimálne a tam keď Apple stráca na jednej strane, vyhráva zas na tej druhej (napríklad v rýchlosti). Pokiaľ si fotograf a potrpíš si na každom jednom detaile aj na fotkách z mobilných zariadení, asi by si tu dlho nemal rozmýšľať. Na trhu nenájdeš nič lepšie ako Pixel a ten prekonal úplne všetkých. Ak chceš ale dobrý smartfón, ktorý dokáže parádne fotiť, no úplne do detailov sa o fotografiu nezaujímaš, bez problémov ťa uspokojí aj iPhone a nemusí byť ani ten najnovší, pokojne ti stačí model 7 či 6S Plus!

Na druhú stranu ale musíme skloniť pred Googlom klobúk. Nie len, že dokázal prekonať Apple už po niekoľkých dňoch od predstavenia, ale dokázal ešte jednu dôležitú vec. Jeho fotoaparát má len jednu šošovku fotoaparátu, zatiaľ čo model 8 Plus hneď dve. Výhra je výhra a v tomto prípade prináleží práve Googlu, zaslúži si ju!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.