Jedna z najväčších technologických spoločností sveta by mala v septembri tohto roka priniesť zariadenie, na ktoré všetci čakáme prakticky už od roku 2014, kedy bol predstavený posledný dizajn smartfónov. Tie dokázali priniesť aspoň ako takú revolúciu (boli to iPhone 6 a iPhone 6 Plus). Odvtedy predaje klesajú. Klesali už pri modeloch 6S a 6S Plus, no a tie sú v porovnaní s iPhonmi 7 a 7 Plus ešte relatívne dobré. Apple teda nemá na výber nič iné, ako predstaviť revolučný produkt!

Musí to byť must-have

Človek nemusí byť analytik aby vedel, že to, čo musí tento rok Apple predstaviť a na čo musí postaviť celú svoju snahu je taký iPhone, ktorý nám vyrazí dych, otvorí peňaženky a donúti nás hodiny čakať pred obchodom na to, aby sme si ho mohli kúpiť.

- Reklama -

Presne takáto by mohla byť nová, v poradí už ôsma generácia iPhonu. Tento krát však nepôjde o rovnaký dizajn, ktorý sme tu už mali posledné tri roky, ale príde celkom nový model s úplne inými tvarmi a hlavne materiálom. Apple zrejme hovorí zbohom hliníku a nahradí ho sklom zo zadnej strany, no a kovovým rámčekom z boku podobne, ako to mal iPhone 4/4S. Takáto kombinácia vyzerala vždy super a vždy tak vyzerať aj bude.

Okrem iného by sme sa tu potom po stránke technológie mali dočkať bezdrôtového nabíjania, to by mohlo byť sprístupnené vďaka smart konektoru na zadnej strane, podobne ako to má napríklad iPad Pro. Toto nabíjanie žiaľ nebude mať dosah na väčšiu vzdialenosť, bude fungovať len na indukčnom princípe.

Ako vieme, Apple má patent aj na nabíjanie zo vzdialenosti niekoľkých metrov, ale táto technológia očividne ešte stále nie je na takej úrovni aby sme sa jej mohli dočkať v septembri tohto roka. Ďalej by tu mal byť obrovský dotykový displej, s uhlopriečkou zrejme 5,7″ pričom rozmery telefónu budú menšie, keďže Apple eliminuje rámčeky po bokoch a rovnako tak odstráni Home Button.

Ten by sa mal po novom nachádzať priamo v displeji. Ten by mal disponovať technológiou Touch ID, teda senzorom odtlačkov prstov kdekoľvek, kde sa ho dotkneš. iPhone 8 by mohol priniesť ešte jednu bezpečnostnú novinku, a to skenovanie tvojej rohovky, vďaka čomu by sa do tvojho iPhonu skutočne nedostal nikto iný ako ty. Displej telefónu by mal byť postavený na základe technológie OLED a mal by byť zaoblený, komponenty dodá spoločnosť Samsung.

iPhone - svetapple.sk

Čo ak sa toto nenaplní

Potom tu je ešte jeden scenár. iPhone 8 bude rovnaká nuda ako iPhone  7/7 Plus či iPhone 6S/6S Plus. Scenár, ktorý nás pri čítaní únikov stále podvedome straší. Myslíme ale, že sa nemusíme až tak báť. Apple vie čo robí a uvedomuje si, že už 3 roky tu nebolo nič nové, prečo by sa telefón oplatilo meniť.

My chceme proste nový dizajn a toho sa určite dočkáme. Vyše 65% všetkých ziskov Applu tvorí práve iPhone, a tak určite nechce nikto riskovať to, že by ich netvoril. iPhone 8 teda ponúkne veľa nového, čo nám spríjemní každodenný život.

No a my sa na to samozrejme veľmi tešíme. Akonáhle budeme vedieť ďalšie informácie, posunieme ti ich samozrejme hneď ako sa bude dať. Je to asi najočakávanejšia mobilná premiéra tohto roka a my si ju nechceme nechať ujsť!

Revolúcia - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.