iPhone 8 už poznáme prakticky celý aj keď stále nebol predstavený a ešte ani tak skoro nebude. Na oficiálnu Keynote si budem musieť počkať ešte taký mesiac, či možno dva. Apple už má ale všetko pripravené a ako nám ukazujú najnovšie fotky, zariadenie prinesie aj technológiu, ktorá je jednak veľmi žiadaná a jednak v iPhone nikdy doteraz nebola. Rovnako nám dnešný únik prezradil aj lepšiu výdrž batérie!

iPhone 8 pod röntgenom!

Leaker Benjamin Geskin dnes zverejnil celkom nové snímky týkajúce sa budúceho iPhonu 8, ktorý už Apple pomaly ale isto pripravuje do predaja, respektíve v prvom rade do oficiálneho predstavenia, ktoré by sa malo konať o mesiac či o dva. Snímky, ktoré ukazujú zariadenie (dokonca aj iPhone ako taký, ktorý však kvôli kvalite nedokážeme bližšie identifikovať) pod röntgenom prezrádzajú hneď dve zásadné veci či kľúčové vylepšenia, ktoré novinka prinesie.

Začali by sme asi čipom, ktorý nám zabezpečí bezdrôtové nabíjanie. Áno, je to tak! Aj Apple sa podriadi tomuto trendu a bude svojim používateľom ponúkať možnosť bezkáblového nabíjania, ktorú v súčasnosti asi najviac ľudí využíva vo svojom aute či na pracovnom stole.  Okrem toho by mala pribudnúť aj funkcia rýchleho nabíjania, kedy sa kapacita baterky naplní napríklad na 80% za veľmi krátku dobu.

iPhone - svetapple.sk
 Niečo takéto nebude ale žiadne prekvapenie, konkurencia to už ponúka poriadne dlho. Rovnako tak ani bezdrôtové nabíjanie nebude celkom novinka. Nepôjde o vysnívanú technológiu, ktorá umožní nabíjať zo vzdialenosti niekoľkých metrov (žiaľ). Hoci Apple má patenty a na niečom podobnom pracuje, pravdepodobne ešte nie je tak ďaleko, aby to dokázalo využiť aj v produkčnej verzií iPhonu 8. Tieto novinky sú teda potešujúce, no na druhú stranu nás zas tak neprekvapujú, pretože takéto veci mal iPhone ponúkať už dávno.

Čo nás ale prekvapuje a teší je nová technológia, ktorá sa do smartfónov ešte len pomaly začína dostávať. iPhone 8. Je to konkrétne baterka, ktorá bude mať až o 30% väčšiu kapacitu ako klasické baterky montované do iPhonu. Presné čísla síce zatiaľ nevieme, no vzhľadom na jej tvar vieme, že telefón vydrží o dosť viac ako aktuálne modely. Apple tu totižto využil špeciálny tvar v tvare písmena L, ktorý mal iPhone používať až v roku 2018. Ako sa ale ukazuje, všetko už bolo pripravené pre iPhone 8, čo nás veľmi teší. Zvyšné komponenty nájdeme potom nad touto baterkou.

Prečítajte si tiež  Apple zajtra spúšťa Apple TV+. Tu je všetko čo nej potrebujete vedieť?

Tak isto sa potvrdilo aj vertikálne umiestnenie fotoaparátov. Zatiaľ síce tomuto rozhodnutiu veľmi nerozumieme ale šepká sa, že to súvisí s VR okuliarmi, ktoré nám Apple predstaví ešte počas Keynote v septembri a budú spolupracovať s ARkitom a rovnako tak s iPhonom, ktorý do nich budeme zasúvať. Žeby malá revolúcia od Apple? Nechceme veľmi špekulovať ale myslíme si, že táto spoločnosť na to zrovna má!

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.