Apple vie ako na dizajn. V tejto spoločnosti pracujú len tí najlepší z najlepších a dôkazom toho sú samotné produkty, na ktoré je radosť sa už desiatky rokov pozerať. Nikdy tu nešlo len o to, ako to funguje ale aj o to, ako to vlastne vyzerá. Najnovší iPhone, ktorý očakávame niekedy začiatkom septembra bude vyzerať dokonalo. Medzi jeho TOP novinky bude patriť samozrejme nový dizajn. Ľahko má nadväzovať na prvú generáciu, ktorá prišla ešte pred desiatimi rokmi!

iPhone 8 s dizajnom 2G

Dizajn je to najdôležitejšie, na čo sa teraz musí firma zamerať. Ak to bude vyzerať dobre, ľudia to budú kupovať ako na bežiacom páse a nikoho nebude zaujímať to, koľko bude telefón stáť. O prednej strane a OLED displeji, ktorý bude plochý sme napísali už veľa. Čo ale strana zadná? Aký tu bude materiál, aký to bude mať vlastne celé tvar? Dnes to už vďaka analytikom napojených na širokú škálu ľudí z dodávateľského reťazca vieme.

- Reklama -

V prvom rade sa dočkáme skla. Áno, iPhone 8 by mal byť spredu aj zozadu sklenený, v podstate bude pripomínať iPhone 4/4S s použitím materiálu. Medzi vrstvami potom nájdeme hliníkové šasi. Zadná strana bude rovnako zaoblená, ako kedysi pri iPhone 2G či neskôr ešte generácie 3G či 3GS. Tento tvar máme chápať ako akúsi kvapku vody. V správach sa často krát popisuje ako 3D sklo. Farby budú pravdepodobne len dve. Apple sa vráti tak ako kedysi ku klasickej bielej a čiernej, teda White a Black. Bude to proste luxusný kus zariadenia, na ktorý sa už dnes tešíme.

Zaujímavé je ale napríklad to, že o takomto čase už častokrát poznáme telefón napríklad z únikov. Dodnes tu však žiaden únik nebol a tak sa domnievame, že nás chce buď Apple poriadne prekvapiť (ak doteraz úniky aranžovalo samo), prípadne posilnilo ochranu (v prípade, že za to mohli šikovní zamestnanci). Poznáme detaily, ale nepoznáme dizajn ako celok. Ak si Apple toto “ticho” udrží až do septembra, bude to vážne pecka!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here