iPhone 8 bude zariadenie, na ktoré sa vyslovene tešíme. Jeho telo má byť poskladané zo skla z prednej strany, zo skla zo zadnej strany a z kovového rámčeka po boku zariadenia. Má to byť revolucionár v dizajne, ale aj v technológií. Ako prvý iPhone vôbec má prísť so zaobleným OLED displejom, bezdrôtovým nabíjaním, či pokrokovým výkonom. Podľa analytikov bude padať jeden rekord za druhým, čo sa predajov týka! 

Bude to skrátka „pecka“

Ako sme písali v predošlom článku, že iPhonu 7 sa tento rok už dariť nebude a predaje budú klesať a klesať, tak ti teraz hovoríme, že si to Apple celkom dobre vyrovná s iPhonom 8. Je celkom logické, že je o nový iPhone stále klesajúci záujem.

Je to dokonca normálne, pretože ako sa na internete objavujú nové informácie o iPhone 8, ľudia si rozmyslia, či si naň radšej nepočkajú. A počkajú!

Majú sa na čo tešiť. Lákať ich má hlavne displej. Ten by mal mať jasnejšiu bielu, tmavšiu čiernu, no a hlavne krajšie farby či lepšiu energetickú úspornosť.

Ďalej tu máme jeho zaoblenie po stranách. Malo by pripomínať konkurenta od Samsungu, ktorý mu len tak mimochodom dodá aj samotný zaoblený displej. Hlavná výhoda iPhonu 8 bude v tom, že displej bude na celej prednej strane. Apple by sa malo „na kompletku“ zbaviť hardvérového tlačidla Home Button a nahradiť ho len softvérovým.

iPhone 8 - svetpaple.sk

Telefón to bude teda revolučný v každom smere a my sa naň už teraz tešíme. Rovnako tak sa ale tešia aj milióny používateľov, ktorí nepresedlali na iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Apple tento rok nižšími predajmi teda nestratilo zákazníkov, len ich nedokázalo celkom presvedčiť na akýsi „medzistupeň“, medzi iPhonom 6S a iPhonom 8. Klesanie predajov bude pokračovať, iPhone 7 a iPhone 7 Plus by mal klesnúť ešte o 3%.

V realite to bude stále najpredávanejší smartfón na svete, len s menej úspešnými číslami, ako majú ostatné iPhony. Ak ale Apple splní to, čo nám sľubujú analytici, dočkáme sa pokrokového iPhonu plného technológií a ten si už proste budeme musieť kúpiť.

Predpoveď hovorí, že aj napriek nepriaznivým následujúcim 9 mesiacom, ktoré nás od „osmičky“ delia bude Apple zaznamenávať nárast v predajoch až o 20% do konca roku 2017, resp. začiatku 2018.

iPhone 8 by mal dokonca predbehnúť aj najvyššie rekordy v predajoch z historického hľadiska. Tie nastali v roku 2014 po predstavení iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Apple teda na tom očividne nie je „až tak zle“. Máme sa teda na čo tešiť! Patríš aj ty medzi „čakateľov“?

Prečítajte si tiež  Nothing Phone (1) zlyhal v teste ohybnosti, ktorý vznikol kvôli iPhonu 6 v roku 2014

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.