iPhone 8 už má dostatok únikov na to, aby sme si vedeli celkom presne predstaviť, ako by mohol vyzerať v praxi. Applu sa ani tento rok nepodarilo utajiť všetko a dizajn opäť poznáme celkom predčasne. Tak, ako po ostnaté roky, aj tento rok už vznikajú rôzne makety, ktoré vytvára práve komunita. Dnes si ukážeme maketu iPhonu 8 v ruke neznámej osoby, ktorá nám ju krásne ukáže. na videu. Ak bude vyzerať tak ako na videu, skutočne sa nebudeme mať za čo hanbiť. Nie je to až také strašné, je to len trošku iné. 

iPhone 8

iPhone 8 bude mať dokonalý a čistý dizajn. Skladať by sa mal predovšetkým z prémiových materiálov. Zadná strana by mala byť vyrobená zo skla rovnako, ako tá predná. Pôjde o takzvaný „sendvičový dizajn“, pretože medzi jednotlivými vrstvami sa bude nachádzať ešte luxusný kovový rámik. Na zadnej strane potom ešte nájdeme aj vystupujúcu šošovku fotoaparátu, aj keď možno trošku netradične nebude umiestnená horizontálne, ale vertikálne.

- Reklama -

Nevieme, z akého dôvodu sa Apple rozhodlo pre takéto rozloženie, ale v podstate po niekoľkých minútach skúmania to nevyzerá vôbec zle. Na prednej strane potom nájdeme obrovský displej na celej prednej strane. Nemal by byť ohraničený tak, ako doteraz, ale mal by sa nachádzať na celej ploche čierneho skla.

Na miesto Home Button tlačidla tu bude jeho digitálna podoba. Inými slovami teda na displeji budeme ovládať to, na čo sme kedysi potrebovali hardvérové tlačidlo a neskôr len softvérové tlačidlo použité s TapTic Enginom (hovoríme o iPhone 7/7 Plus). Šepká sa aj o tom, že na zadnej strane v mieste, loga bude ukrytý snímač otlačkov prstov. My si ale skôr myslíme, že Apple zakomponuje túto technológiu priamo do displeja. Patenty na to má a inžinierov tiež.

Posledná vec, na čo upozorníme a týka sa priamo makety, na ktorú sa budeš mať možnosť už o pár sekúnd pozrieť je fakt, že táto maketa je akási hrubá. Nevieme odhadnúť o koľko je hrubšia od iPhonu 8, ale asi to nebude malé číslo, keďže to vidíme voľným okom. Na druhú stranu ide len o maketu, a tak to nemusí mať s realitou nič spoločné. Navyše, ak by bol telefón aj o čosi hrubší, určite by sme to Applu odpustili. Minimálne ak by sa vďaka tomu zlepšila výdrž batérie!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.