iPhone 8 je telefón, na ktorý čaká celý svet. Mal by priniesť akúsi menšiu revolúciu oproti predošlým modelom. Hlavným dôvodom je fakt, že je to tak trochu „oslavný“ model, ktorý prichádza 10 rokov po prvej generácií tohto smartfónu. Prinesie mnohé technológie a hovorí sa, že o niektoré dokonca príde. Jednu z nich, Touch ID, by mal nahradiť 3D skener našej tváre. Skutočnosť bude ale iná. iPhone 8 bude mať aj Touch ID, avšak zmení svoje umiestnenie!

Touch ID na Power Buttone

iPhone 8 prinesie väčší Power Button, ako súčasné modely. Určite sa pýtaš prečo, aj keď už z nadpisu poznáš odpoveď. Hlavný dôvod je fakt, že telefón prinesie displej na celú prednú stranu, a tak sa tu nebude mať kde táto technológia uchytiť. Hoci má Apple patenty na to, aby Touch ID skrylo priamo do displeja s tým, že by reagovalo všade, kde sa displeja dotkneš, reálne ich asi stále nevie použiť v praxi, a tak musí vymýšľať iné spôsoby. Na únikoch sme dokonca videli dieru v zadnom kryte, čo naznačovalo, že sa Touch ID presunie na toto netradičné miesto.

- Reklama -

Voči tomuto kroku sa ale okamžite vzniesla vlna odporu a nejako nám to skrátka na Apple nesedelo. Dnes ale vieme, že Apple ponúkne väčšie tlačidlo Power Button a hlavným dôvodom bude práve táto technológia. Ako sme ale na to prišli, že telefón má väčší Power Button? Aj to je celkom jednoduché. Na internet totižto už dávnejšie unikli CAD snímky, kde to je pomerne dosť zreteľne vidieť a keďže podobnú technológiu využíva napríklad Sony pri svojich smartfónoch, myslíme si, že Apple pôjde v jeho šľapajách.

iPhone 8 - svetapple.sk

Ako sa to celé vlastne bude používať je nateraz otázne. Dokáže to urobiť Apple tak, aby to bolo intuitívne a pohodlné? Nevieme si to ani len predstaviť, avšak myslíme si, že hlavný dôvod, prečo si v Cupertine dovolili urobiť takýto krok je vlastne fakt, že na odomykanie a autorizáciu bude slúžiť ešte jedna technológia a to už vyššie spomínaný 3D snímač tváre, ktorý by sa mal nachádzať v priestore nad displejom spolu s kamerou a taktiež infračervenou kamerou.

Do akej miery bude ale táto technológia spoľahlivá a bezpečná nevieme. Existujú spôsoby, akými by sa teoreticky dala ľahko oklamať. Apple sa bude musieť poriadne snažiť aby ju do predstavenia ešte doladil. Ak bude však napríklad tvoja tvár horšie čitateľná, prípadne tomu nebudú dopomáhať svetelné podmienky, jednoducho si telefón otvoríš pomocou snímača otlačkov prstov a bude. Nič zložité 🙂

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.