Apple je jedna z najväčších spoločností na svete a zároveň aj najlepší predajca smartfónov na svete. Kto dokáže predať také obrovské množstvá jedného jediného zariadenia, ktoré má cenovku tak vysokú, ako to najdrahšie, čo je práve na trhu? Nikto okrem Apple. Do budúcnosti neplánuje zmeniť svoju fantastickú pozíciu. Nie sú to ale len pozitívne veci. Má to aj pár záporných špecifík. Napríklad nedostatok komponentov.

Nová technológia

Ak Apple príde s novou technológiou, niekto ju musí vyrobiť. Ak bude niekto vyrábať novú technológiu pre Apple, musí mať na to dostatočné haly. Pokiaľ ich však zatiaľ nemá, musí obmedziť ostatných, pretože Apple dobre platí. Samsung spolu s firmou s nakúsnutým jablkom budú tento rok odoberať neuveriteľných 70% všetkých OLED displejov, a to príde len iPhone 8! Práve toto zariadenie by malo tento rok zobrať trhu až 14% všetkých vyrobených displejov. Na prvý pohľad to možno nevyzerá ako veľké číslo, ale keď sa zamyslíme, že ide o celkovú produkciu, takže televízory, monitory, tablety a samozrejme smartfóny, už to o niečom značí.

- Reklama -

Stačí si len uvedomiť, že v tomto prípade ide len o jedno zariadenie. Jeden smartfón, ktorý zoberie viac ako 1/10 z celosvetovej produkcie. Veď to je neskutočné. Hneď po Apple je tu potom druhý najväčší spotrebiteľ, ktorý má až 56% trhu s OLED displejmi. V tomto prípade ide o Samsung. Tu ale nutno podotknúť, že on sám aj OLED displeje vyrába, a tak je toto číslo logické, keď väčšina týchto displejov pochádza práve od tejto spoločnosti.

A aby sme nezabudli – práve Samsung bude v následujúcich mesiacoch pre Apple veľmi dôležitý hráč. Bude mu musieť dodať až 75 miliónov kusov OLED panelov pre iPhone 8. Pre jedného je to rýchla a spoľahlivá cesta, ako sa dostať k týmto komponentom a pre druhého zase fantastická zákazka, ktorú nemôže odmietnuť. Keď si to sčítame, tak sa môžeme pozerať na nádhernú kooperáciu dvoch spoločností, ktoré sú ináč na nože.

Pre Apple bude v budúcnosti vyrábať tieto displeje aj spoločnosť LG či Sharp. Obe firmy sú s vývojom veľmi ďaleko, ale nedokážu poskytnúť také kapacity ako práve Samsung. LG už v súčasnosti vyrába OLED displeje pre Apple. Konkrétne do jediného oficiálne predstaveného produktu s touto technológiou. Hovoríme samozrejme o hodinkách Apple Watch. Budúcnosť je teda v OLED displejoch a nepôjde len o iPhone, ale aj o iPad či počítače Mac. Apple prechádza z retina LCD panelu na novú technológiu!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.