Vyzerá to tak, že želania majiteľov iPhonu konečne niekto vypočul po naozaj dlhej dobe. Apple získalo patent, vďaka ktorému bude Face ID schopné odomykať zariadenie v pozícii na výšku ale aj na šírku. Teraz sa už iba modliť, aby ho jablková spoločnosť využila v praxi! má aj iné benefity.

iPhone budeme môcť cez Face ID odomykať aj na šírku!

Americký úrad pre patentové prihlášky a ochranné známky dnes schválil nový patent spoločnosti Apple, ktorý sa týka Face ID a jeho možností orientácie na výšku a na šírku. Podľa popisu by mal byť schopný, na základe vašej tváre, zistiť, v akej polohe sa nachádza vaše zariadenie.

- Reklama -

Prístup do neho by bol o niečo komfortnejší, ako dnes. Hlavným problémom je v súčasnosti napríklad to, keď máte iPhone položený niekde na stole, prípadne ležíte na posteli a musíte ho kvôli odomykaniu otáčať. To by však už bola minulosť.

Ďalšie skvelé benefity nového patentu

Novinka má aj iné výhody, ktoré môžu byť užitočné aj pre používateľov iPadu. Nakoľko by sa Face ID spoliehalo na vašu tvár a nie na akcelerometer a gyroskop, vedelo by tomu lepšie prispôsobiť režim, v ktorom sa nachádza.

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
iPhone budeme môcť cez Face ID odomykať aj na šírku!

Prevrátenie obrazovky síce funguje dobre, ale niekedy s ním musíme bojovať. iPhone a iPad by mal v takejto situácii oveľa vyššiu presnosť, čo by tak isto viedlo k vyššiemu používateľskému komfortu. Nakoľko bol patent získaný len teraz, je otázne, či ho Apple použije pri všetkých produktoch s Face ID alebo len pri tých, ktoré nás ešte len čakajú.

Treba si tiež naliať čistého vína a povedať si, že podobnej technológie sa nikdy nemusíme dočkať. Apple má odložených veľa užitočných patentov, na ktoré sa už medzičasom zabudlo. Tento nám príde ale veľmi reálny a myslíme si, že je tu vysoká šanca použitia v praxi. To či sme ale mali pravdu ukáže až budúcnosť!

3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch. - svetapple.sk
iPhone budeme môcť cez Face ID odomykať aj na šírku!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.