V roku 2017 vyvolalo Apple vlnu kontroverzie so svojim výrezom pre Face ID. V roku 2018 má podobný výrez každý druhý konkurenčný smartfón. Trendy sa však menia. Podľa dôveryhodných informácii Apple testuje nové prototypy Face ID. Možno výrez zmizne raz a navždy!

Apple testuje nové prototypy Face ID.

Najnovšie informácie, ktoré sa objavili po prvý krát na webe macrumors pojednávajú o tom, že Apple má v pláne možno raz a navždy odstrániť alebo aspoň zmenšiť výrez v displeji. Pochádzajú od dôveryhodného zdroja. Za týmto únikom stojí renomovaný leaker Ben Geskin. Ten nám dokonca nedávno aj predstavil vzor v podobe konceptu tak ako vidí budúcnosť v prípade iPhonu 12.

Podľa Gskinových odhadov by mal byť výrez buď výrazne menší alebo potom žiadny. Pred mesiacom táto osoba dokonca uviedla, že firma vydá minimálne jeden iPhone, ktorý výrez definitívne mať nebude. Mal by ním byť minimálne 6,7″ iPhone 12 Pro Max. Senzory pre Face ID a tak isto aj predná kamera by mali byť skryté v rámiku nad displejom. Ten by mohol byť podľa všetkého o niečo hrubší.

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.

Ak však dostane model 12 Pro Max podobné vylepšenie, my osobne ho očakávame aj od menšieho brata s označením 12 Pro. Ten by mal mať uhlopriečku 5,4″. iPhone 12, nástupca modelu 11 potom pravdepodobne s výrezom bude pokračovať aj na budúci rok. Naznačuje to už iba informácia, že sa jeho uhlopriečka nemení. Tá ostane na úrovni 6,1″. Zmeniť by sa ale mohla zobrazovacia technológia. Konkrétne z LCD na omnoho kvalitnejšiu OLED.

Nová optika v laboratóriách Applu

Ben Geskin uvádza aj to, že firma momentálne pracuje s niekoľkými prototypmi. Podľa jeho slov využívajú úplne novú optiku. Technológia bude tak pravdepodobne „prekopaná“ od svojich základov. Nové iPhony na budúci rok by mali tiež obsahovať aj inú anténu.

Mala by byť o niečo širšia. Rozdiel bude na úrovni 1 milimetra. Jej hlavnou úlohou bude podpora 5G. Poslednou zaujímavou správou je to, že Apple chce úplne zabudnúť na Lightning a ničím ho nenahrádzať. Telefón vraj budeme nabíjať už len bezdrôtovo. Toto je ale bod s ktorým nesúhlasíme a myslíme si, že ho treba brať s rezervou. Chceli by ste aby bol iPhone 12/12 Pro bez výrezu alebo vám tento prvok neprekáža? Svoje názory uveďte do komentára buď pod článkom alebo na Facebooku.

Prečítajte si tiež  Dizajn iPadu mini 6. generácie unikol na internet. Takto bude vyzerať!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.