Už si si mohol pomaly ale isto zvyknúť na to, že na túto stránku pridávam pomerne často nejakú tú sťažnosť, ktorá mi na mojom iPhone znepríjemňuje život. iOS 8 je jednoducho naozaj chybný systém a často sa to podpisuje nad mojim osobným horším dojmom. Na svete je totiž ďalšia chyba, ktorá mi neuveriteľne vadí a zo všetkých menovaných je azda najotravnejšia! Je to problém so zvukom.

Slúchadlá

Každý jeden z nás používa slúchadlá. Je to vec, ktorá nám spríjemňuje život. Nie vždy ich však potrebujeme mať spustené naplno a tak občas znižujeme hlasitosť pomocou tlačidiel na našom iPhone, prípadne priamo na slúchadlách. Práve tu sa objavila nová chyba, ktorá je naozaj otravná a podľa môjho názoru aj najhoršia, s akou som sa doteraz stretol v iOS 8.

- Reklama -
Chyba, ktorá mi ničí pôžitok z počúvania hudby na iPhone! - svetapple.sk
Chyba, ktorá mi ničí pôžitok z počúvania hudby na iPhone! – svetapple.sk

Stačí ak párkrát pridám alebo znížim hlasitosť (predovšetkým v aplikácii Spotify) a tlačidlo sa akoby zasekne, ale len v systéme. Na obrazovke sa objaví klasická ikonka, ktorá ma upozorňuje, ako silno mám hudbu pustenú, no akonáhle si ju nastavím, ostane svietiť, akoby bolo tlačidlo stále stlačené. Práve to je jedna z vecí, ktorá ma naozaj štve, pretože sa to výrazne podpisuje pod výdrž batérie, a keď sa mi to stane vo vrecku, koľkokrát o tom ani neviem.

Navyše, pokiaľ chcem naraz znížiť hlasitosť, tak to práve kvôli tomuto problému nie je možné. Systém si totiž myslí, že je jedno tlačidlo hlasitosti stále spustené a akonáhle stlačím druhé, začnú sa medzi sebou biť, no vždy vyhrá to, ktoré v skutočnosti nedržím. Tento problém sa nedá nijako vyriešiť a vždy je žiaľ nutné reštartovať celé zariadenie pomocou hard reset, čo nie je vždy práve najrýchlejšia cesta. Dalo by sa to vydržať možno raz za týždeň, či mesiac, avšak aby sa mi to stávalo dennodenne aj niekoľkokrát? Čo to má dočerta znamenať Apple?

Rovnaký problém zaznamenal chlapík na tomto videu! Stalo sa ti už niečo podobné?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.