Pamätám si staré dobré časy, kedy ma množstvo mojich známych či priateľov odhováralo od kúpy vtedajšieho iPhonu s argumentom, že sa nedá nič posielať cez Bluetooth. Priznám sa, na tú dobu som sa toho osobne bál aj ja, no musím povedať, že som kúpou iPhonu urobil tú najlepšiu vec na svete a Bluetooth posielanie obrázkov, videí či hudby mi vôbec nechýba, keďže týmto časom už odzvonilo!

Bluetooth

Ako všetci dobre vieme, iPhone ponúka Bluetooth, no jeho funkcie sú značne obmedzené a nie je možné posielať súbory medzi zariadeniami (fotky a videá sa dajú posielať cez niektoré aplikácie, no len z iPhonu do iPhone, iPodu Touch a iPadu či naopak). Apple sa rozhodlo, že neumožní používateľom posielanie hudby ani iných súborov cez Bluetooth. Ide o veľmi radikálny krok a osobne som sa tiež obával, že mi bude prítomnosť klasického Bluetoothu, na aký som bol zvyknutý chýbať. iPhone som si však zakúpil a musím povedať, že som spravil jednu z najlepších veci v mojom živote! Okamžite som si ho obľúbil a za pár dní som si zvykol na absenciu klasického posielania. Od tých čias som už samozrejme vystriedal množstvo generácií a dospel som k jednému faktu. Doba posielania cez Bluetooth je už takmer mŕtva, keďže tu máme na každom rohu Wi-Fi či mnohí z nás mobilný internet. Z iPhonom sa dá robiť vlastne všetko, len si na to treba zvyknúť. Preto je argument, “že to nemá Bluetooth” alebo, že má ale nedá sa cezeň posielať pomerne nemiestny a nemal by vás priviesť do rozpakov. A čo vy, chýba vám možnosť posielania súborov cez Bluetooth?

- Reklama -
Bluetooth - svetapple.sk
Bluetooth – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.