Každý rok od predstavenia prvého iPhonu v roku 2007 čakáme na novinky, ktoré prinesie ďalšia generácia iPhonu. Lepší výkon, Touch ID alebo nová verzia iOS patria medzi hlavné faktory ťahúňov iPhonu. Pozrime sa teraz na zlepšenia, ktoré sa týkajú hlavnej prednosti.

8 megapixelov neznamená nižšiu kvalitu

Prvá generácia iPhonu disponovala, dnes už s nepredstaviteľným rozlíšením fotoaparátu – 2 megapixely. Už pár generácií iPhonu, vrátane súčasnej sa rozlíšenie zastavilo na hodnote 8 Mpx. Ak si myslíš, že vo fotoaparátoch v telefónoch rozhoduje počet megapixelov, iPhone nie je ten prípad. Porovnanie zachytáva aj najnovší fotoaparát v iPhone 6 a práve posledná generácia sa dočkala zásadných zmien pri fotkách a videách.

Stále na vrchole

Ak máš iPhone alebo nie, určite si už počul o obľúbenosti fotoaparátu v iPhone. Napríklad, je druhý najobľúbenejší fotoaparát na sociálnej sieti Flickr, čo je obrovský úspech pre firmu, ktorá primárne nie je zameraná na výrobu fotoaparátov. Naposledy si sa mohol stretnúť s ocenením ktoré Apple získal za kampaň „Shot on iPhone 6„. Samozrejme, na fotoaparát v iPhone sú aj negatívne ohlasy z dôvodu použitých „len“ 8 Mpx.

Nižšie si môžeš pozrieť veľké porovnanie všetkých generácií iPhonov, kde sám uvidíš pokrok, ktorý Apple urobil pri posledných modeloch. Či už ide o vyváženie bielej, kontrastné farby, lepšie zachytenie detailov, a pod. Pod každou ukážkou je uvedený model, s ktorým bola fotka odfotená.

Zdroj: bgr.com

Prečítajte si tiež  Apple dovolil používateľom, aby v App Store hodnotili jeho apky. Nedopadlo to však najlepšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -