Pokiaľ máte radi šialené testy, jeden si pre vás pripravil populárny kanál TechRax. Tento chlapík na má videá založené prakticky len na tom, ž ničí drahé iPhony a iné zariadenie. Dnešok nebude výnimkou. pozrite sa ako zvláda iPhone každej dizajnovej generácie vs. tekutý dusík.

iPhone každej dizajnovej generácie vs. tekutý dusík.

Slávny YouTuber sa tento ktát rozhodol urobiť naozaj extrémne test. Stál ho samozrejme tak ako už to býva zvykom niekoľko tisíc dolárov. V tomto prípade sa môžeme pozerať na to, ako iPhone každej dizajnovej generácie ničí tekutý dusík. Ešte aby sme vysvetlili tu dizajnovú generáciu. Na videu nevidíme niektoré zariadenia ako Pluskové modely a podobne. Každý iPhone, ktorý tu ale je sa niečim líši od svojho suseda (tvarom alebo použitým materiálom).

Ťažko odhadovať, koľko musel tento test stáť peňazí. Starší hardvér je relatívne lacný ale len iPhone 11 a iPhone 11 Pro vyšli dokopy na približne 2000€. Navyše nám príde škoda takýmto spôsobom zničiť dnes už archaické modely ako 2G či 3G. Pokiaľ to ale niekto chce urobiť, je to jeho slobodná voľba. Len doplníme, že video malo do dnešného dňa na YouTube viac ako 2 milióny zhliadnutí.

Náročný test prežili paradoxne staršie modely

Toto samozrejme nemôžeme hodnotiť ako objektívny test. Predsa len odolnosť zariadenia voči poškodeniu tekutým dusíkom asi nikto netestuje. Na druhú stranu nás ale prekvapilo, ako “dobre” telefóny dopadly. Tento extrémne náročný test v podstate prežili 4 zariadenia a 1 s výnimkou. Nebavíme sa ale o super-odolnom iPhone 11 Pro či klasickej verzii 11.

- Reklama -

Bavíme sa o iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 7 a iPhone 8. Posledný menovaný bol ale otázny, nakoľko sa po teste rozpadávala jeho zadná časť. Podstatné ale bolo, že hoci na všetkých sme mohli vidieť určité známky poškodenia, zariadenia sa dali bez väčšieho obmedzenia používať.

Nové iPhony trpeli dosť poškodenými displejmi. Staršie zariadenia sa zase neustále zapínali alebo im nefungoval dotyk (prípadne zobrazenie). Tak či onak v podstate každý spustil aspoň logo Applu (okrem modelu X), ktorému sa poškodil úplne displej (reagoval). Výsledok hodnotiť nebudeme. Nič múdre k tomu ale na záver dodávať nebudeme. Predsa len to bola skôr šou a tak k tomu treba pristupovať…

iPhone každej dizajnovej generácie vs. tekutý dusík. Dokáže to niektorý z modelov prežiť? - svetapple.sk
iPhone každej dizajnovej generácie vs. tekutý dusík. Dokáže to niektorý z modelov prežiť? – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here