Ceny za ktoré sa dnešné smartfóny začínajú úplne bežne predávať začínajú atakovať hranicu zdravého rozumu. Nechceme už ani narážať na to, že Apple to s cenovkou pekne prestrelilo, to sa stalo už minulý rok. S iPhonom X zašlo vyslovene do extrému. Zaujímavé je ale to, aká je vlastne klientela Applu. Majiteľom poväčšine ani nejde o to aby mali parádny smartfón s inovatívnymi funkciami, berú ho ako akýsi módny doplnok, poriadne drahý módny doplnok!

Apple začína byť módnou elektronikou

Všetko to začalo ešte v roku 2013 hodinkami Apple Watch, ktoré okrem veľkého množstva najrôznejších verzií priniesli aj vymeniteľné remienky vďaka čomu si si ich bez problémov mohol prispôsobiť na nejaký deň, prípadne udalosť. Dizajn bol v prípade tejto firmy vždy na prvom mieste a pre iPhone to nebola žiadna výnimka. Každá generácia mala niečo do seba a každá bola na svoju dobu veľmi príjemne podarená. Tak či onak, posledné roky sa to začalo trošku zvrhávať a ľudia zabudli na podstatu, prečo Apple výrobky vlastne začali kupovať.

Už ich veľa krát ani nekupujú preto, lebo sú jednoduché a skrátka veľmi fajn pre používanie ale len preto, lebo je to teraz cool, je to moderné a telefóny vyzerajú dobre. Nechceme samozrejme všetkých hádzať do jedného vreca ale určite sa medzi používateľmi budúceho iPhonu X nájde väčšina tých, ktorý chceli mať skrátka len nejakú tu drahú hračku, s ktorou sa môžu pochváliť avšak reálne si telefón nebudú užívať tak, ako niekto, kto inovácie miluje úprimne.

Netvrdíme samozrejme, že je to zlé, len podotýkame, že za cenovú politiku Apple v prípade nových produktov môžu aj zákazníci, ktorí sú ochotní zaplatiť prakticky akúkoľvek čiastku len preto, lebo chcú mať najnovší telefón od Applu. Spoločnosť im pri tom pomáha dvoma pamäťovými verziami a hlavne výborom farieb, ktorý paradoxne pri 8-mičke znížil len na 3 a pri X-ku dokonca len na dve. iPhony sú už pomaly ale isto módna elektronika tak ako Apple Watch (aj keď neponúkajú široké možnosti kombinovania). iPhone X by sme dokonca mohli zaradiť k nejakému luxusu. Predsa len 1200-1300 eur za telefón je pre nás extrémny nadštandard, no nie?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x

Prečítajte si tiež  Z iOS už čoskoro zmizne legendárna klávesnica. Toto je posledná šanca na jej stiahnutie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.