Od predstavenia tohtoročných iPhonov prešlo len niečo cez dva mesiace, no Apple už usilovne zarezáva v oblasti vývoja budúcej generácie smartfónov. Najnovšie úniky z dodávateľského reťazca poukazujú na fakt, že zatiaľ čo v niektorých veciach sa dočkáme inovácií, v iných aspektoch Apple zrecykluje iPhone 15. Použije riešenia, ktoré tu už roky nemajú čo robiť.

Možno už viete, že modely iPhonu 16 by mali priniesť zmenu v uhlopriečke obrazovky na 6,3″ a 6,9″. Zmena veľkosti však bude zrejme jediným jej vylepšením a aj to sa bude týkať drahších „Pro“ modelov. Základné verzie totiž opäť dostanú 6,1″ a 6,7″ OLED displeje a navyše sa budú spoliehať len na zastaralú 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Áno, Apple v roku 2024 doslova zaspí dobu.

V súčasnosti má totiž väčšina nových smartfónov strednej alebo vyššej triedy displeje s vysokou rýchlosťou obnovovania. Bežne ide o 90 Hz alebo 120 Hz. Modely so 60 Hz dávno povypadávali z ponuky.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

A aj keď je pravda, že Apple stihol naskočiť do rozbehnutého vlaku použitím špičkového ProMotion displeja, ten sa týka iba verzií 13 Pro a 13 Pro Max, alebo novších. Základné modely sa musia uspokojiť s menej plynulým obrazom.

Displej iPhonu 16 dostane len minimum vylepšení

Spoločnosť Apple sa vraj rozhodla po rokoch zväčšiť uhlopriečky svojich smartfónov. Hoci sa nebude jednať o zmenu, ktorá bude biť do očí, pri používaní si ju rozhodne všimnete.

Je však veľkou škodou, že sa gigant z Cupertina zrejme rozhodne ponechať 120 Hz obnovovaciu frekvenciu iba pre svoje prémiové modely. Firma chce o ne týmto spôsobom u používateľov vzbudiť záujem. Nemyslí však na to, že 120 Hz je dnes u konkurencie štandard, nie žiadna exkluzivita.

Na druhej strane, ak to zákazníkom nebude vadiť a iPhone 16 budú nakupovať aj napriek tomuto neduhu, firma na tom bude fantasticky profitovať. V Cupertine teda veľmi dobre vedia čo robia.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (snímka obrazovky)

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 odhaľuje prvý komponent: Apple využije novú technológiu
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -