Posledné správy mnohých používateľov pravdepodobne nepotešili. Pripravovaná novinka iPhone 6 mala podľa nich ponúknuť iba 1 GB pamäte RAM, čo je síce dosť, no na konkurenciu výrazne stráca!    

Možno predsa len viac!

Aj napriek tomu, že včerajšia správa nemusela práve potešiť, dnes sa na celú schému pozrel odborník Todd DeRego, ktorý tvrdí, že nový iPhone môže mať predsa len viacej operačnej pamäte ako 1 GB. Ide totiž o to, že dokument alebo schéma, ktorá včera unikla na GeekBar, popisuje v skutočnosti NAND flash komponent, ktorý obsahuje partíciu s veľkosťou 1 GB ,v ktorej nájdeme bootloader. V druhej particií nájdeme čistý priestor, ktorý slúži pre používateľa na ukladanie si vlastných dát.

iPhone-6-1GB-RAM
Podľa všetkého ponúkne nový iPhone predsa len viacej pamäte RAM ako 1GB – svetapple.sk

NFC pravdepodobne bude!

Todd DeRogo sa okrem podrobného skúmania pamäte RAM pozrel aj na schému údajného NFC čipu. Jeho konštatovanie znie, že ho v novinke pravdepodobne uvidíme. Všimol si totiž, že v schéme je zmienka konkrétne o spoločnosti NXP Corporation, ktorá okrem toho, že vyrába NFC čipy pre ostatných výrobcov smartfónov, dodáva Apple aj koprocesor M7. Uvidíme teda, či sa v Coupertine rozhodnú použiť NFC v najnovšom Jablkovom zariadení. Za zmienku určite stojí to, že Apple túto službu dlhodobo odsudzovalo a vyvinulo svoju vlastnú verziu iBeacon, ktorá funguje pomocou rozhrania Bluetooth. Samozrejme dúfame, že NFC v smartfóne bude, pretože platenie mobilom v súčastnosti nie je možné využiť pomocou iPhonu bez špeciálnych krytov, ktorých cena častokrát presahuje tri desiatky eur a kazí elegantný a zároveň tenký dizajn zariadenia.

pn65v_schematic
V novom iPhone pravdepodobne nájdeme aj NFC čip – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.