Apple mierne pozmení dizajn zadnej strany iPhonu. Môže za to najmä trojica fotoaparátov, ktoré si vypýtajú viacej miesta. Podľa všetkého to ale nebude všetko. Na iPhone sa zmení poloha loga Apple. Okrem toho príde aj nový materiál zadného „krytu“.

Na iPhone sa zmení poloha loga Apple.

S novými informáciami prichádza magazín 9to5mac, ktorý sa opiera o úniky, ktoré sa objavili na internetovej stránke slashleaks.com. Práve z tejto stránky pochádzajú úniky, ktoré sa zvyčajne s vysokou pravdepodobnosťou naplnia. Je to teda veľmi hodnoverná informácia.

Podľa fotografii by sa mala zmeniť poloha jablka na zadnom kryte iPhonu. Z hornej časti sa má presunúť nižšie, do stredu. Hlavným dôvodom je väčšia šošovka fotoaparátu, ktorá by bola až príliš blízko loga a esteticky by to veľmi nehralo. Presne preto ho Apple zrejme presunie nižšie.

Na iPhone sa zmení pologa loga Apple. Čo na to hovoríte? - svetapple.sk
Na iPhone sa zmení pologa loga Apple. Čo na to hovoríte? – svetapple.sk

Na fotografii nižšie dokonca môžeme vidieť aj fotografie „oficiálnych Apple krytov“ pre toto zariadenie, ktoré sú však čínskymi klonmi. Podľa našich informácii majú už ale dnes niektorí výrobcovia krytov zadané to ako budú iPhony vyzerať aby stihli s predstihom vyrobiť dostatočné množstvo príslušenstva, ktoré bude dostupné v deň uvedenia nového iPhonu na trh. Poloha loga v strede sa tu nevyskytuje po prvý krát.

Logo ako indikátor pre bezdrôtové nabíjanie. Bez označenia iPhone…

Zaujímavú myšlienku priniesol aj jeden zamestnanec Foxconnu. Podľa jeho príspevku by nová poloha loga mohla mať ešte jednu funkciu. Vzhľadom na to, že nové zariadenia by mali ponúkať funkciu obojsmerného bezdrôtového nabíjania, logo by mohlo indikovať miesto, kam by ste mali položiť napríklad vaše hodinky Apple Watch prípadne bezdrôtové slúchadlá AirPods. Bola by to v podstate taká „užotočná hlúposť“.

Podľa veľmi populárneho a dôveryhodného leakera Bena Geskina nebude mať tohtoročný model na zadnej strane nápis „iPhone“ práve kvôli posunutému logu. Uverejnil to na sovjom Twitter účete. Dizajn by tak mohol byť ešte „čistejší“.

Na iPhone sa zmení pologa loga Apple. Čo na to hovoríte? - svetapple.sk
Na iPhone sa zmení pologa loga Apple. Čo na to hovoríte? – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple vydal iOS 10.0.2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.