Po začiatku predaja iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus to pre Apple ale, že vôbec nevyzeralo práve ružovo. Dôvodom bol fakt, že novinky až tak nezaujali a boli viac sklamaním pre skalných fanúšikov, ktorý očakávali čosi viac. To však dostali v iPhone X, revolučnej novinke, ktorá už onedlho príde do oficiálneho predaja. Minulý týždeň v piatok sa začali predobjednávky a záujem bol tak obrovský, že ho Apple označilo ako “mimo grafy”!

Obrovský záujem o iPhone X

Hold, je to tak, Apple sa tento rok predsa len zadarí (teda ak vyrobý dosť iPhonov X). Aj keď to tak nevyzeralo, predaje budú neskutočne pozitívne a telefónov sa predajú desiatky miliónov. Naznačujú to slova ale aj to, čo sme mali možnosť zažiť ešte minulý piatok. Akonáhle sa spustili predobjednávky, telefón bol takmer okamžite vypredaný a dodacie lehoty ukazovali 5-6 týždňov. Ak si skutočne nemal šťastie, asi si ani nemal šancu predobjednať si iPhone X medzi prvými. Nemôže za to ale iba obrovský záujem. Veľkým problémom sú aj dodávky tohto telefónu, ktoré sú na štart, 3. novembra veľmi obmedzené a tak sa X-ko dostane len k niektorým šťastlivcom.

- Reklama -

Sám Ming-Chi Kuo ale potvrdil, že Applu sa podarilo zafixovať všetky problémy s prednou kamerou a snímačom Face ID. Práve on spôsoboval to, že sa k telefónu nebudeme mať možnosť ešte pár týždňov dostať z dôvodu kedy dopyt extrémne prevyšuje ponuku. Výroba by ale mala bežať na 100% a Apple bude dodávať iPhone X o čosi rýchlejšie ako sa v negatívnych predpovediach hovorilo. Hoci nevieme presne, aký záujem bol o novinku (v číslach), vieme, ako ho Apple popísalo pre server macrumors. Uviedlo v podstate len to, že záujem bol označený ako “mimo grafy”, takže možno ani v spoločnosti neočakávali takýto nápor.

My sa na teraz ale musíme uspokojiť s tým, že sa na Slovensko len tak ľahko iPhone X nezatúla a ak aj áno, bude ho mať len niekoľko vybraných šťastlivcov (hneď v prvý deň). Časom sa k nemu dostaneme aj my!

iPhone X - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here