Apple ID je samozrejmosť v prípade, že používate iOS/macOS zariadenie. Niekedy sa ale stane, že ho po čase zabudneme a nevieme ako postupovať ďalej. Pokiaľ nemáte k dispozícii žiadne Apple zariadenie (napríklad ste ho predali), prekliknite sa na tento návod. Ak však máte v ruke svoj iPhone, môžete pokračovať podľa tohto návodu. Poďme na to.

Zabudnuté Apple ID

Mať účet na serveroch spoločnosti Apple sa vám oplatí vždy. V prvom rade si sem môžete ukladať vďaka iCloudu bezplatne až 5 GB dát. Za rozšírenie sa potom dá priplatiť. V druhom rade si pomocou vášho účtu nakupujete aplikácie v App Store a tak isto sa do nich môžete aj prihlásiť cez Sign In with apple.

- Reklama -

Je to ďalšia skvelá a užotočná funkcia. V neposlednom rade využívate dôležité funkcie, ktoré vám môžu napríklad vyhľadať vaše iOS zariadenie. Bavíme sa samozrejme najmä o aplikácii „Nájsť“.

Dnes už majú iPhony a iPady rôzne bezpečnostné prvky, ktorými môžete aj pri prihlasovaní do iCloudu nahradiť heslo. Hovoríme o senzoroch otlačkov prstov (Touch ID) a senzorov na detekciu tváre (Face ID). Aj preto sa môže stať, že naše heslo, ktoré sme týždne nepoužili jednoducho zabudneme.

Je to úplne bežná vec a tento problém má svoje jednoduché riešenie. Patrí to evidentne aj medzi najbežnejšie veci, ktoré sa ľudia pýtajú technickej podpory spoločnosti Apple. Dôvod, prečo si to myslíme je ten, že o tom firma natočila jednoduché video, v ktorom nám ukazuje návod. Ak si teda nebudete vedieť rady s textom, možno vám práve návod ukáže vizuálne to, ako zmeniť zabudnuté heslo k Apple ID. Poďme na to:

Návod: Ako resetovať heslo k Apple ID? Tu je rýchly návod.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia na vašom iOS zariadení
  • V hornej časti vyberte svoje meno
  • V menu kliknite na sekciu Heslo a zabezpečenie
  • V hornej časti vyberte možnosť „Zmeniť heslo“
  • Zadajte váš kód
  • Napíšte nové heslo a v hornej pravej časti vyberte možnosť Zmeniť.
  • Hotovo, teraz sa do Apple ID budete môcť prihlasovať novým heslom.
https://youtu.be/q3Y5XduE–c
Návod: Ako resetovať heslo k Apple ID? Tu je rýchly návod.
Návod: Ako resetovať heslo k Apple ID? Tu je rýchly návod. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.