Operačný systém iOS, na ktorom bežia iPhony od roku 2007 prešiel dodnes veľkými zmenami. Prvý iPhone a prvá verzia systému je v porovnaní s tou súčasnou iOS 10 skutočne rozdielna a nielen na samotných iPhonoch, ale aj iOS je vidieť, že Apple neustále svoje zariadenia a softvér vylepšuje a mení ho k lepšiemu.

iPhone OS 1 na iPhone 2G vs. iOS 10 na iPhone 7

Prvý iPhone bol skutočne revolučný a priniesol do sveta technológií to, čo dnes používame dennodenne a jednoducho sme si na to zvykli. Nielen ovládanie dotykovej obrazovky, používanie internetu, počúvanie hudby, fotenie a zdieľanie fotiek, ale aj svet aplikácií by tu dnes zrejme bez iPhonu nebol.

- Reklama -

Aj keď v porovnaní so súčasnými iPhonmi bol ten prvý veľmi slabý, na tú dobu bol perfektný. Či už šlo o 2 MP foťák alebo už spomínané ovládanie pomocou dotyku, všetko spolu dokonale sedelo a v kombinácii s vtedajším iPhone OS 1 to bol telefón telefónov. V 2007 síce App Store ešte neexistoval, no iPhone 2G už obsahoval vstavané aplikácie, ktorých podstata či fungovanie sa zachovali do iOS 10. Najväčšou zmenou, ktorú si každý všimne na prvýkrát je vzhľad systému. Prakticky od prvej verzie až po iOS 6 sa veľmi nelíšil, no postupne pribúdali funkcie a samozrejme aj aplikácie z App Storu.

V roku 2011, kedy bol predstavený prvý iPad, iOS neostal nepovšimnutý a bol upravený pre používanie na väčšej obrazovke. Avšak úplne najväčšia zmena v dizajne prišla s nástupom iPhonu 5s, s ktorým bol predstavený iOS 7. Nový vzhľad ikon, systému, nové gestá ovládania a samozrejme aj iné vylepšenia, napr. v podobe centra ovládania či hlásení prinieslo ďalšiu pozitívnu zmenu do sveta iPhonov či iPadov. Pozri si v nasledujúcom krátkom videu bok po boku iPhone OS 1 na iPhone 2G a iOS 10 na najnovšom a v porovnaní s originálnym iPhonom aj obrovskom iPhone 7.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -