Príchod nových čipov, ktoré budú vyrábané 3nm technológiou je ospevovaný už dlhé mesiace. Apple si údajne zabezpečilo všetky dostupné objednávky na prvú generáciu 3nanometrového procesu spoločnosti TSMC, ktorý sa pravdepodobne použije v nadchádzajúcom iPhone 15. Nebudú však chýbať ani objednávky pre čipy Apple Silicon M3.

Spoločnosť Apple si podľa nových správ zaobstarala 100% dodávok čipov vyrobených 3nm procesom, ktorý má údajne vysokú výťažnosť a to aj napriek vyšším nákladom. Hromadná výroba 3nm procesu spoločnosti TSMC sa začala koncom decembra a podľa zdrojov je v plnom prúde.

TSMC produkica 3nm čipov
Zdroj: MacRumors

Všeobecne sa očakáva, že spoločnosť Apple tento rok použije 3nm technológiu TSMC pre čip A17 Bionic, ktorý bude pravdepodobne poháňať modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max / Ultra. Nová technológia prinesie až o 35% vyššiu energetickú účinnosť v porovnaní so 4nm technológiou, ktorá bola použitá na výrobu čipu A16 Bionic pre súčasné prémiové verzie iPhonov.

Posledné dva modely boli prvými smartfónmi s čipmi vyrobenými 4nm procesom a zdá sa, že spoločnosť Apple sa opäť pokúša byť prvá na trhu s modelmi založenými na najnovšej polovodičovej technológii. Následne by mala nastať aplikácia procesu aj pre čipy Apple Silicon, konkrétne pre sériu M3.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -