iPhone Photography Awards je súťaž, v ktorej už siedmy rok vyhodnocujú najlepšieho fotografa, ktorý vytvoril tie najkrajšie fotografie pomocou iPhonu.

Pravidlá súťaže

Pravidla tejto súťaže sú jasné. Treba vytvoriť fotografiu na danú tému – kategóriu pomocou iPhonu. Nie je dovolené fotografie upravovať v počítačových programoch, ako je napríklad Photoshop. Drobné úpravy sú však povolené, no  iba v aplikáciach ako Instagram, VSCO, Snapseed.

Kategórie

Každý rok sú fotografie vyhotovené a prerozdeľované do daných kategórií. Nájdeme tu veľké prírodné scenérie, rôzne fotografie zvierat, či detailné makrá. Víťazná fotografia roku 2014, ktorú vyhotovil Julio Lucas poukazuje na nádhernú scenériu zasneženej krajiny.  Okrem troch najlepších fotografií sa vyhodnocujú aj tie najlepšie v daných kategóriach, ako napríklad deti, jedlo, kvety, príroda atď. Fotografia líšky vyhrala tento rok v kategórií zvieratá.

ippawinner2
Víťazná fotografia líšky – svetapple.sk

iPhone má čo ponúknuť

Nakoniec by som chcel upozorniť na výborne prepracovanie fotoaparátov, ktorými disponujú iPhony 5/5S. Niektoré zábery zaslané do súťaže boli naozaj zaujímavé a pripomínali skôr profesionálne zrkadlovky. Sám onedlho prinesiem porovnanie iPhonu 5S proti Nikonu D7100. Viem stavať smartfón proti fotoaparátu, ktorý je dnes na relatívne vysokej úrovni, nie je celkom fér no výsledné fotografie vás určite prekvapia 🙂

Celú galériu víťazných obrázkov si môžete pozrieť aj na tejto adrese – IPPA

ippa14_2
Ďalší vynikajúci záber – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.