Spoločnosť Apple si už pre nás chystá úplne nový iPhone SE 2/ 9, ktorý ponúkne v starom tele, nové technológie. Pôvodne analytici predpokladali, že by mohol prísť koncom marca (posledný týždeň v mesiaci). Ako sa však ukazuje, môže to byť o trochu skôr. Nové informácie zverejnil web GSM Arena.

iPhone SE 2/ 9 môže Apple predstaviť trochu skôr

Momentálne je témou číslo 1. v Apple svete pripravovaný iPhone SE 2/ 9. Množstvo používateľov sa naň teší už dlhú dobu a akonáhle príde do predaja, pôjdu si jeden zakúpiť. Pred pár dňami sme vás informovali o cene tohto produktu, ktorá unikla na internet a zároveň súhlasila s predošlími odhadmi. Dnes sme sa dozvedeli od populárneho leakera Evana Blassa (@evleaks) presnejší dátum uvedenia zariadenia na trh.

Pôvodný harmonogram bol stanovený tak, že v tretí februároví týždeň začne výroba a v posledný marcový týždeň potom predaj. Ako sa však ukazuje, celé by to mohlo prebehnúť ešte trochu rýchlejšie. Tieto informácie sa dozvedáme navyše v čase, kedy má spoločnosť Apple nemalé problémy s výrobou v Číne kvôli koronavírusu.

iPhone SE 2
iPhone SE 2 by mal prísť na trh ešte o trochu skôr ako sme si mysleli.

Práve iPhone SE 2/ 9 sa má produkovať v tejto krajine. Ako však hlásia zákulisné zdroje, zatiaľ je v továrniach situácia relatívne stabilizovaná a tak by nemali byť prítomné väčšie väčšie problémy. Jediné, čo sa môže stať je to, že zo začiatku bude dostupný menší počet kusov, keďže továrne nebežia naplno. No a kedy teda Apple iPhone SE 2/ 9 ukáže svetu? Nové odhady hovoria o tom, že by to mohlo byť už v prvej polovici marca (alebo potom v treťom týždni).

Telefónov by sme sa teda podľa týchto správ mohli dočkať asi o 1-2 týždne skôr, ako sa predpokladalo. Vieme, nie je to moc. Na druhú stranu, už dnes tu máme skoro polovicu februára. iPhone SE 2/ 9 sa môže na trh dostať už za mesiac.

Vo vzduchu visia celkovo 4 dátumy. Apple predstavuje iPhony v utorok a v stredu (z dlhodobého hľadiska). To znamená, že ak to bude pred prvou polovicou marca, SE 2/ 9 príde na trh 10. alebo 11.3.2020. Ak to bude v druhej polovici marca (to je pravdepodobnejšie), bude to 17. alebo 18.3.2020. Kto sa už na tento produkt nevie dočkať? Napíšte nám do komentára.

iphone se 2 inphographics
iPhone SE 2 by mal prísť na trh ešte o trochu skôr ako sme si mysleli.
Prečítajte si tiež  Nastal nečakaný zvrat. iPhone 15 Pro nakoniec nedostane túto očakávanú novinku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.