O dostupnosti iPhonu sa teraz hovorí pomerne veľa. Dôvodom je epidémia koronavírusu v Číne. Nakazených stále pribúda a v podstate všetky technologické spoločnosti si dávajú v krajine vyrábať svoje zariadenia. Jeden z najväčších dodávateľov Apple ale stojí na strane svojich zamestnancov. Výrobu zatiaľ obnovovať nebude.

iPhone sa zatiaľ vyrábať nebude. Dôvod je koronavírus.

V Číne robia skutočne všetko, čo len môžu. Snažia sa čo najviac ochrániť ľudí pred možnou nákazou z nebezpečnej choroby, ktorá si už vyžiadala niekoľko tisíc obetí (pozrite si aktuálne dáta, na tejto interaktívnej mape).

Nakoľko je práve Čína rodiskom väčšiny elektronických produktov, v následujúcich mesiacoch môžeme očakávať ich dočasnú nedostupnosť (kým sa situácia neupokojí). Spoločnosti sa snažia uprednostňovať zdravie zamestnancov pred svojim profitom.

Presne preto postupujú v súlade s opatreniami a odporúčaniami tamojšej vlády. Jedným z nich malo byť aj to, že továrne v krajine nebudú produkovať výrobky až do 9. februára. K tejto iniciatíve sa pridalo aj Apple a všetky svoje kancelárie, obchody, pobočky či kontaktné centrá zatvorilo do daného dátumu.

Najväčší dodávateľ iPhonov na svete, spoločnosť Foxconn, to ale evidentne nevidí ružovo ani v tento pondelok. Pracovať sa nebude. Svojim zamestnancom rozposlal e-mail, ktorým nabáda k tomu aby nechodili do práce. Informácia, ktorá bola zverejnená sa týkala závodu v Shenzhene.

iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov. Pomohol model "11/11 Pro".
iPhone sa zatiaľ vyrábať nebude. Dôvod je koronavírus.

Momentálne nie je jasné, či ide len o upozornenie jednej továrne, alebo sa informácia rozoslala do všetkých výrobných závodov ale nedostala sa zatiaľ do médii. Treba ale povedať, že v súčasnosti má táto spoločnosť svoje výrobné linky vypnuté a zásoby (nie len iPhonov) sa pomaly ale isto míňajú (na celom svete).

Pokiaľ nezačne v dohľadnej dobe výroba, pravdepodobne bude globálny nedostatok týchto zariadení. Uvidíme teda, ako celá situácia dopadne a na koľko percent budú schopné tovráne Foxconnu pracovať 9. februára.

Dúfame ale, že nikto nebude musieť byť nútený chodiť do práce v prípade, že by tu bolo vysoké riziko nákazy. Ľudský život a zdravie je predsa len jediná najvyššia hodnota, ktorú by sme si mali vážiť. Ak teda nebude môcť kúpiť vami vybraný model, buďte prosím trpezliví. Situácia sa časom upokojí a výroba začne fungovať na 100%…

Koronavírus našťastie nezasiahol Foxconn. Najväčšieho výrobcu a dodávateľa spoločnosti Apple.
iPhone sa zatiaľ vyrábať nebude. Dôvod je koronavírus.
Prečítajte si tiež  iPhone SE 2. generácie môže byť ešte lacnejší. Apple tým zničí konkurenciu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.