Nový dostupný iPhone SE 2. generácie je perfektným stelesnením ideálneho zariadenia, ktoré vám bude slúžiť dlhé roky. Má super výkonný procesor Apple A13 Bionic a okrem toho 3GB RAM. Teraz sa ukazuje, prečo by ste nad ním mali porozmýšľať. V teste porazil iPhone XS!

iPhone SE 2. generácie hravo porazí iPhone XS

Samozrejme táto informácia vás zrejme nijako neprekvapila. Predsa len je tu postavený procesor A13 oproti A12 s ročným odstupom. Na druhej strane však starší model ponúka o 1 GB operačnej pamäte navyše a tak je porovnanie logické. Model SE z roku 2020 ponúkol v poslednom AnTuTu teste až 492 166 bodov! iPhone XS z roku 2018 len 443 337 bodov. To nie je zanedbateľný rozdiel…

Čo sa týka modernejších modelov, iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro, na tie novinka nedosiahla. Môže za to pravdepodobne už spomínaná RAM-ka, ktorej tu absentuje 1 GB pri použití rovnakého procesora. iPhone 11 (2019) dosiahol v teste 517 400 bodov, iPhone 11 Pro (2019) potom 521 010 bodov a iPhone 11 Pro Max 537 154 bodov. V porovnaní s tým má ale SE 2. generácie stále veľmi slušný výsledok.

iPhone SE 2. generácie hravo porazí iPhone XS vo výkone.

Tieto čísla nám jasne hovoria, že hoci má iPhone SE 2. generácie starší a „okukaný“ dizajn iPhonu 8, určite nepatrí do starého železa a používatelia s ním budú nadmieru spokojní. Vďaka najvýkonnejšiemu procesoru, aký sa aktuálne v mobilných zariadeniach používa nebude mať problémy so žiadnou úlohou a to aj v perspektíve dlhšieho časového obdobia.

Ten, kto si toto zariadenie vyberie ho bude používať minimálne 3-4 roky bez toho, aby pociťoval nedostatky v oblasti výkonu a to je na novinke asi to najlepšie. Veríme tomu, že ak by boli v teste iné vlajkové lode od konkurenčných výrobcov, nenápadný model od Apple by ich doslova „roztrhal v zuboch“. Možno sa časom dočkáme aj nejakej takejto recenzie…

iPhone SE 2. generácie hravo porazí iPhone XS vo výkone.
iPhone SE 2. generácie hravo porazí iPhone XS vo výkone.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro 14" a 16" už dostal slovenské ceny: Lacný veru nie je
Môže ťa zaujímať
- Reklama -