Dnes tu máme ďalší výskum od analytickej spoločnosti Counterpoint Research, ktorá sa venuje predajom smartfónov v USA. Hoci sa trh počas Q2 2020 (vplyvom pandémie koronavírusu) značne otriasol, Apple urobilo s predstavením iPhonu SE 2. generácie správny krok.

iPhone SE 2. generácie láka majiteľov Androidu.

Podľa odhadov zažil celkový trh so smartfónmi v USA prepad predajov na úrovni -25%, čo je relatívne dosť. Najlepšie dopadla spoločnosť Samsung, ktorá zaznamenala zníženie dopytu len o cca -10%. Na druhom mieste sa drží Alcatel s poklesom -11%. Apple je na treťom mieste s -23%, LG na štvrtom mieste s -35%, One Plus na piatom mieste s -60% a tak ďalej…

Jeff Fieldhack, výskumný riaditeľ analytickej spoločnosti (Counterpoint Research) prezradil, že na to, aby sa spoločnosť Apple udržala v relatívne dobrých číslach jej výrazne pomohol iPhone SE 2. generácie. Už zo včerajších štatistík sme sa mohli dozvedieť, že jeho predaj predstavuje zhruba 19%, spomedzi všetkých ostatných iPhonov v ponuke.

iPhone SE 2. generácie láka majiteľov Andoridu.

To nie je zanedbateľné číslo. Úspech zariadenia údajne predčil všetky očakávania. Zaujímavé je, že si tento model vo veľkom vyberajú bývalí majitelia Androidov. Podľa výpočtov sa jedná až o 26% používateľov. Ďalších 30% nakupujúcich predtým vlastnilo buď iPhone 6S alebo starší model.

iPhone SE 2. generácie je perfektným vyvážením medzi dostupným a výkonným. Ponúka všetko, čo v roku 2020 požadujete od bežného smartfónu a vďaka čipu Apple A13 Bionic vydrží pokojne aj ďalších 4-5 rokov prevádzky. Za cenu 399$ (479€) je to jednoducho dobrý deal! Súhlasíte?

iPhone SE 2. generácie láka majiteľov Andoridu.
iPhone SE 2. generácie láka majiteľov Andoridu.
Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro bude najvýkonnejší smartfón na svete. Konkurenti s Androidom nebudú mať šancu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. No ja ho vlastním.
    Android som mal naposledy v roku 2014 v tomto roku som ho vymenil za iPhone 5s a minulí týždeň som si ho kúpil a je vynikajucí?.
    Plánujem že si ho nechám 6 rokov lebo aj to 5s-ko som mal tak vyše 6 rokov ( kúpil som ho v júny 2014 ) a vlastne ten android som mal rok a už bol naprd.
    A predtým som mal iba nejakú tlacitkovu Nokiu z roku 2006 ale zas ja nepotrebujem vymeniť mobil každé 3 roky lebo som učiteľ a viete tam ho až tak nevyužívam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here