iPhone SE je pomerne úspešný model a Apple nám na ňom ukázalo, že aj 4 roky starý dizajn dokáže predávať a dokáže ho predávať ešte ďalšie roky. Reinkarnovaný iPhone 5S s HW iPhonu 6S bol pomerne veľký úspech a to preto, lebo ponúkal veľmi veľa za oveľa nižšiu cenu ako zvyšok palety produktov Applu. Na druhú stranu to bude asi aj najväčší problém, pre ktorý bude toto zariadenie, teda jeho druhá generácie meškať. 

iPhone SE 2. generácie

Apple to urobilo naozaj lišiacky. Zobralo 4 roky starý dizajn, mierne ho poopravilo, no nakoľko toto zariadenie už tak dlhú dobu vyrába, ušetrilo milióny na dizajne, formách a podobne, čo znamená, že aj keď iPhone SE obsahoval HW iPhonu 6/6S, na výrobu bol podstatne lacnejší. Napriek tomu, že jeho predajná cena bola podstatne nižšie ako predajná cena iPhonu 6S, stále na ňom dokázali slušne zarobiť. Marža bola stále vysoká, veď vieš si vlastne predstaviť, že by Apple nemalo vysokú maržu? Asi ani nie. Recept, ktorý sme teraz popisovali chce Apple očividne použiť znova. Áno, mali by sme sa dočkať aj druhej generácie modelu SE.

- Reklama -

Zatiaľ nevieme, či pôjde zase o iPhone 5/5S, ktorý dostane moderné HW alebo Apple zmení dizajn. Pod kapotou by malo byť veľmi pravdepodobne presne to, čo nájdeme aj v novom iPhone 7 či iPhone 7 Plus, teda len to najlepšie, čo firma dokáže ponúknuť (samozrejme niektoré funkcie si budú musieť nechať vlajkové modely sami pre seba, aby si zariadenia nerobili navzájom konkurenciu). Pokiaľ by Apple išlo podľa tohto roka, telefónu by sme sa mali dočkať niekedy na konci prvého štvrťroku, či začiatkom druhého štvrťroku 2017.

iPhone SE - svetapple.sk

Ako nám už ale Ming-Chi Kuo prezradil, zrejme to úplne tak nebude a tieto telefóny uvidíme až oveľa neskôr. Presnejší dátum ani mesiac samozrejme nezverejnil, to asi nevedia ani v samotnej spoločnosti, no definoval, že by to malo byť niekedy v druhej polovici roka 2017. Dôvod nebude vývoj a samozrejme ani problémy s výrobou. Dôvod bude taký, že budúci rok chce mať počas prvého pol roku Apple v predaji len telefóny s maximálnou možnou maržou, nakoľko iPhone 7 a iPhone 7 Plus nie sú zas až také hity ako iPhone 6 či 6S a firma ich potrebuje predať čo najviac.

Uvidíme teda, ako to s plánmi Applu bude vyzerať na budúci rok. Okrem iPhonu SE 2. generácie sa totižto predpokladá aj príchod naozaj revolučného iPhonu, ktorý už našťastie nebude vyzerať rovnako, ako posledné 3 roky, ale kompletne zmení dizajn. Navyše bude Apple s iPhonom oslavovať 10. jubileum, čo znamená, že môžeme očakávať zariadenie, v ktorom bude natlačené naozaj všetko. Mohlo by ísť o ten najpokrokovejší iPhone v histórií. Táto predstava vôbec nie je márna čo povieš? Viac ti ale povedať nevieme, všetko je žiaľ len v rovine úvah. Na nové modely si budeme musieť ešte niekoľko mesiacov počkať.

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.