Nie je žiadnym prekvapením, že spoločnosť Apple dominuje trhu so smartfónmi v USA. Ľudia iPhone jednoducho milujú a nezmenilo sa to ani počas „koronakrízy“ v roku 2020. Práve naopak. Podiel na trhu a tak isto aj predaje stále rastú!

Na iPhone v USA sa nechytá žiadna konkurencia

O najnovšie štatistiky sa s nami podelila analytická spoločnosť Canalys. Tá urobila prieskum trhu v oblasti smartfónov pre USA. Zistenia ukazujú, že Apple je v porovnaní s konkurenciou neuveriteľne popredu. Neublížila mu ani ekonomická kríza, ktorej musí táto krajina čeliť (kvôli koronavírusu) už niekoľko mesiacov.

Namiesto toho predaje medziročne rástli. Bavíme sa o období Q2 2020 (a teda mesiacoch apríl, máj a jún). Kým v roku 2019 dokázala spoločnosť rozoslať cca 13,6 milióna kusov zariadení, o 12 mesiacov neskôr to bolo až 15 miliónov kusov zariadení. Podiel na trhu sa tým pádom zvýšil z pôvodných 40,8% na šialených 47,1%!

Okrem Apple sa držal v pluse už iba jeden popredný výrobca smartfónov. Bola ním spoločnosť Lenovo, ktorá dokázala predať 2,2 milióna zariadení (v roku 2019 to boli „iba“ 2 milióny zariadení). Samsung utrpel miernu stratu, no nejedná sa o nič výrazné, nakoľko predstavuje iba -1%. Predaje dosahovali 7,4 milióna zariadení, čím si juhokórejský gigant udržal 23,2% podiel na trhu.

LG sa s predajom na úrovni 3,5 milióna jednotiek umiestnilo na treťom mieste a udržalo si 11% podiel na trhu. TCL malo predaj 1,3 milióna kusov a drží 4% podiel na trhu. Ostatné spoločnosti boli zaradení do položky „Others“ s medzoročným prepadom -34%! .

Počas Q2 2020 sa podarilo v USA odoslať zákazníkom odhadom 31,9 milióna smartfónov, pričom pred 12 mesiacmi to bolo zhruba 33,4 milióna smartfónov. Celkový pokles teda predstavuje cca -5%, čo v porovnaní s analýzami nie je až také zlé. Kto vie, ako to vyzerá na Slovensku…

zdroj

Prečítajte si tiež  Vďaka tomuto triku nájdete stratený / ukradnutý iPhone, aj keď je vypnutý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.