Spoločnosť Apple sa ani v roku 2024 nevzdala klasického dizajnu iPhonu a naďalej predáva svoj najdostupnejší model v ponuke s označením SE 3. Toto zariadenie má veľmi výkonný procesor A15 Bionic, podporuje 5G sieť a teraz ho kúpite za extrémne nízku cenu. Vieme, či sa vám oplatí.

iPhone SE 3 má k dispozícii klasický 4,7″ displej s vysokým rozlíšením a ešte hrubými okrami vo vrchnej a spodnej časti. Na odomykanie tu neslúži technológia Face ID, ale Touch ID a milovníkov klasického kompaktného dizajnu tiež potešia relatívne malé rozmery tohto zariadenia v kombinácií so zaoblenými hranami. Používanie je vďaka tomu veľmi ergonomické. Ako sme naznačili vyššie, aj keď iPhone SE 3 nepôsobí po vizuálnej stránke príliš lákavo, ukrýva sa v ňom extrémne výkonný 5 nm procesor A15 Pro, ktorý sa nezapotí ani pri náročnejších úlohách a hlavne vám bude ešte roky podporovať najnovšie verzie iOS.

Najväčšou výhodou pri najlacnejšom iPhone je samozrejme jeho cena. Apple tento model ešte aj dnes predáva oficiálne od 529 €, avšak vy ho môžete získať výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz vás bude stáť iba 424,9 € s DPH u predajcu s veľmi dobrým hodnotením. Na nákupe teda ušetríte pomerne výrazných 100 € a získate zariadenie, ktoré vám bude verne slúžiť niekoľko rokov.

V tejto súvislosti je tiež dôležité spomenúť, že iPhone SE 3 má kvalitný 12 Mpx fotoaparát so solídnymi schopnosťami a dokonca aj portrétnym režimom. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu či možnosť natáčania 4K videa pri 60 FPS, alebo spomaleného 1080p videa pri 240 FPS.

Oplatí sa iPhone SE 3? Máme možno lepší tip za podobnú cenu

iPhone SE 3 za výbornú cenu
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech / Shiwa ID (úprava redakcie)

Na túto otázku existujú hneď dve odpovede a my vám vysvetlíme prečo. Aj keď iPhone SE 3 nevyniká v oblasti moderného dizajnu či technológií, stále treba myslieť na to, že ide o najlacnejší iOS smartfón v ponuke, takže je to skvelý štart v rámci celého Apple ekosystému. Takisto iPhone SE 3 môžu oceniť starší používatelia, ktorí predtým vlastnili iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 alebo aj iPhone SE 2 a už potrebujú náhradu. Niektorí ľudia skrátka nepotrebujú väčší displej či ploché hrany. Chcú osvedčenú kvalitu v „starom kabáte“, aby si nemuseli zvykať na nič nové. No a pre nich je iPhone SE 3 ideálny.

Na druhej strane, ak si potrpíte na moderný dizajn a high-tech technológie, musíme vás upozorniť, že iPhone SE 3 nie je pre vás. Oveľa lepšie urobíte, keď si kúpite síce starší, no technologicky výrazne lepšie vybavený iPhone 12. Tento model má síce čip A14 Bionic, no aj ten je produkovaný 5 nm výrobným procesom a určite má dostatok výkonu, aby vám ešte zopár rokov poslúžil. Veď Apple ho dodnes používa v iPade 10.

Prečítajte si tiež  Podiel iOS v korporátnej sfére stúpol!
iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / YouTube / TechDaily (snímka obrazovky) + úprava redakcie

Obrovskou výhodou je potom 6,1″ OLED displej s vyšším rozlíšením a odomykaním cez Face ID. Obrazovka je navyše chránená technológiou Ceramic Shield. Aby toho nebolo málo, iPhone 12 má aj výrazne väčšiu batériu, podporuje MagSafe, má dve šošovky fotoaparátu (klasický a ultraširokouhlý) a okrem kvalitnejšie portrétneho režimu ponúka aj nočný režim.

Samozrejme, nie je to ten najmodernejší iPhone súčasnosti, no keď ho postavíte vedľa iPhonu SE 3, zrazu pôsobí, ako by bol aspoň o 5 rokov novší. A keď si uvedomíte, že po kliknutí na tento odkaz zaň zaplatíte iba 477 € u predajcu s veľmi dobrým hodnotením, tak tu asi nie je nad čím špekulovať. Čo poviete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -