Podľa najnovších informácií, ktoré prezradil portál Sammobile je spoločnosť Apple v pokročilom štádiu vývoja svojho budúceho iPhonu SE 4. generácie. Zariadenie bude opäť najdostupnejším modelom v ponuke, no tentokrát už dostane hardvér, aký si jednoznačne zaslúži. Technologický gigant tu chce totiž použiť kvalitný OLED displej s vysokým rozlíšením, s ktorým sa stretávame od roku 2021. Firma totiž rovnaký panel ponúkla aj v iPhone 13.

Technologický gigant bol nedávno v procese výberu dodávateľa zobrazovacích panelov pre iPhone SE 4. Pôvodne sa o post dodávateľa spoločnosti Apple uchádzali tri veľké firmy, konkrétne BOE, Samsung Display a Tianma. Spoločnosť Samsung Display ponúkla najnižšiu cenu na úrovni 30 dolárov za panel, no s tou Apple nesúhlasil, nakoľko cenu OLED panela chcel stlačiť maximálne na úroveň 20 dolárov za kus. Aj preto nasledovali tvrdé rokovania.

Ako informuje zahraničný portál IT Home, spoločnosť Samsung Display z týchto rokovaní odstúpila kvôli cenovým konfliktom. Spoločnosť Apple sa preto obrátila na spoločnosť BOE, druhého najväčšieho uchádzača z Číny, ktorý súhlasil s dodávkou každého panelu za 25 dolárov.

Táto cenová úprava zo strany BOE, napriek jej predchádzajúcej ponuke 35 dolárov za kus, podhodnocuje dokonca aj pôvodnú ponuku spoločnosti Samsung Display.

Samsung sa chce zameriavať na projekty s vyššou maržou 

iPhone SE 4 koncept
Zdroj: RMD (Snímka obrazovky + úprava redakcie)

Odklon od spoločnosti Samsung Display je pomerne zaujímavý, keďže táto spoločnosť bola najhorúcejším uchádzačom, ale nebola ochotná znížiť svoju cenu na úkor požiadaviek spoločnosti Apple.

Toto rozhodnutie môže odrážať strategický posun spoločnosti Samsung Display, ktorá chce uprednostniť projekty s vyššou maržou, ako sú panely pre sériu iPhone 15, pred uspokojením sa s nižšími ziskami spojenými s iPhonom SE 4.

Tento krok k partnerstvu so spoločnosťou BOE je pre spoločnosť Apple významný, pretože pokračuje v diverzifikácii dodávateľskej základne a zabezpečuje si nákladovo efektívne riešenia pre svoje zariadenia.

iPhone SE 4 s novým displejom OLED od spoločnosti BOE bude kľúčovým prírastkom do modelového radu spoločnosti Apple a ponúkne špičkovú zobrazovaciu technológiu za prijateľnejšiu cenu. Zariadenie príde na trh pravdepodobne začiatkom roka 2025.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Gmail prináša revolučný pokrok: E-maily napíše umelá inteligencia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -