O vývoji iPhonu SE 4. generácie sa špekuluje niekoľko dlhých mesiacov. Dokonca sa medzičasom objavili správy, že spoločnosť Apple práce na tomto modeli zastavila. Ako však dnes informoval známy analytik Ming-Chi Kuo, podľa všetkého s nimi úplne neskončila. Portál Macrumors teraz informoval, že ďalší iPhone SE 4. generácie je už na ceste. Konečne dostane vylepšenia, na ktoré pri tejto sérii čakáme roky.

Aby sme boli konkrétnejší, novinka by mala byť vybavená namiesto 4,7″ LCD displeja s Touch ID oveľa väčším, až 6,1″ OLED displejom, ktorý sa bude rozprestierať od okraja k okraju a v jeho vrchnej časti uvidíme s najvyššou pravdepodobnosťou snímač pre skenovanie tváre Face ID. Podľa dávnejších únikov by mohol iPhone SE 4 vychádzať z dizajnu iPhonu 11, ktorý Apple predstavilo ešte v roku 2019. Jeho slovenská cena dnes štartuje už na hranici 449 €, čo si môžete overiť po kliknutí na tento odkaz. Aj preto je veľmi populárny u tunajších zákazníkov.

Ming-Chi Kuo si tiež myslí, že iPhone SE 4 príde na trh v roku 2024. Uvidieť by sme ho teda mohli už za približne 12 – 14 mesiacov, nakoľko spoločnosť Apple zvykne tento model prezentovať na jar, kedy sú predaje iPhonov vo všeobecnosti slabšie.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Zaujímavosťou je tiež to, že práve v tomto zariadení by mal mať premiéru vôbec prvý 5G modem, za ktorého vývojom a výrobou bude stáť výhradne Apple a nie Qualcomm. Firma na tejto technológii pracuje už od roku 2019, keď za približne miliardu dolárov odkúpila divíziu spoločnosti Intel, ktorá sa zaoberá práve vývojom modemov.

A aj keď do výskumu, vývoja a testovania naliala už niekoľko ďalších miliárd, stále sa nedostala k vytúženému výsledku. Ten by mohol prísť približne za rok. 5G pripojenie iPhonu SE 4. generácie má byť ale podľa Kua obmedzené na sub-6GHz pásma.

iPhone SE 4. generácie môže byť vcelku drahý 

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Na záver vás určite zaujíma aj cena tohto modelu, ktorá by mala byť nižšia v porovnaní s ostatnými zariadeniami v ponuke. iPhone SE 3. generácie sa dnes oficiálne predáva od 549 € no ak kliknete na tento odkaz, zobrazíte ponuky, kde začína na 443 €.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, vďaka ktorej sa výrazne predĺži výdž batérie

Predpokladáme, že nástupca nebude lacnejší a ak sa jeho cena upraví, tak to bude skoro určite smerom na hor. Používatelia by teda mali počítať s tým, že si za iPhone SE 4. generácie zaplatia cca 549 – 599 €. Nechajme sa ale prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -