Apple predstavilo počas dneška hneď niekoľko zásadných produktov a jedným z nich je zaručene aj iPhone SE. Telefón prináša dizajn modelu 5S s miernymi zmenami a nové technológie. Áno, pôjde o 4″ model, bude to teda menšia alternatíva pre tých, ktorým je iPhone 6 svojou veľkosťou nie príliš priateľský a tiež pre tých, ktorí budú chcieť za iPhone zaplatiť o čosi menej, keďže je lacnejší ako 6S. Tento telefón má skvelý fotoaparát!

iPhone SE ako fantastický fotografický nástroj?

Počas posledných dní Apple natáčalo reklamu pre toto zariadenie v NewYorku, kde na smartfón urobilo niekoľko fotiek a videí, ktoré boli zostrihané do jedného prezentačného videa, ktoré sme videli na Keynote. Na Keynote sa potvrdila vačšina fámov, ktoré sa šírili svetom a tak sme videli zariadenie, na ktoré sme boli celkom pripravení.

- Reklama -

Táto informácia sa potvrdila nielen po stránke výkonu a prítomnosti procesora Apple A9, ktorý je len tak mimochodom druhým najrýchlejším na svete. Potvrdila sa aj vďaka iným veciam, ktoré tento smartfón bude ponúkať. Patrí k ním samozrejme aj fotoaparát. Ten bude úplne rovnaký!

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 21.35.52

Áno čítaš správne, Apple do svojho najmenšieho a najlacnejšieho iPhonu zakomponoval rovnaký fotografický čip, ako nájdeme aj v iPhone 6S a ten fotí naozaj fantasticky. Okrem iného dokáže natáčať aj 4K videá a to bude 4″ model vedieť tiež.

Rozlíšenie fotoaparátu je v tomto prípade 12mpx, čo možno na dnešné pomery nie je najviac, ale každý kto pozná Apple vie, že je to hodnota, ktorá mobilnej fotografií absolútne stačí a kvalita fotiek nezávisí od počtu megapixelov.

Reklama, ktorú Apple natáčalo na tento smartfón v NewYorku ukázala teda to, čoho bude “drobec” po stránke fotografie a videa schopný. My si myslíme, že iPhone SE je fantastický a preto bude aj úspešný.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 21.36.12

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.