iPhone SE je zariadenie, ktoré je v dnešnej dobe už dá sa povedať takou žijúcou legendou. Vychádza z iPhonu 5S a ten dokonca vychádza ešte z iPhonu 5, ktorý bol predstavený ešte v roku 2012. Dnes je rok 2017 a na budúci rok sa plánuje celkom nová generácia, ktorá by ale mala aj tak ostať pri súčasnom dizajne. Teoreticky by sa mohlo zmeniť kadečo, žiaľ nepredpokladáme, že sa tak skoro zmení aj displej a dostaneme niečo, čo uvidíš na následujúcom koncepte. 

Zaujímavý koncept

Tento skutočne zaujímavý koncept zachytáva iPhone SE, pri ktorom sa autori značne inšpirovali iPhonom X. Okrem prednej strany, ktorú podľa nášho názoru zvládli lepšie ako samotné Apple pridali aj duálnu šošovku fotoaparátu, vďaka čomu by sme mali dostať ešte kvalitnejšie zábery. Celý koncept je označovaný ako iPhone SE+. Displej by mal mať uhlopriečku 4,7″ čo síce oproti 4″ predošlej generácií nie je až tak razantný nárast, no z estetického hľadiska to vyzerá super. Použitá technológia je samozrejme OLED.

- Reklama -

Zatiaľ len sci-fi

Prečo? Veď to už dokážu vyrobiť! To je síce pravda ale reálna produkcia takéhoto modelu je nereálna hneď z dvoch dôvodov. Tým prvým je samozrejme cena samotného displeja. iPhone SE chce byť lacnejší a dostupnejší model. Takto by sa jeho výrobné náklady extrémne predražili a neplnil by svoj pôvodný účel. Druhým dôvodom sú výrobné kapacity. iPhone X bude dostupný až 3. novembra a ani zďaleka to nie je tak len preto, lebo by Apple chcelo. Problém je najmä s výrobou, ktorá je náročná a displeje sa nestíhajú včas dostávať k hotovým produktom.

Apple je údajne schopné vyrobiť len asi 10 000 kusov iPhonu X denne, čo je skutočne žalostne málo. V budúcnosti ale určite niečo takéto očakávať môžme. iPhone X je predzvesť smeru Applu v následujúcich rokoch. Nutné dodať, že sa posunie aj vývoj a výroba displejov, takže vyrobiť niečo, čo je na videu nebude absolútne žiaden problém ani po kapacitnej a ani po finančnej stránke. Otázne je, či zastaralý dizajn iPhonu SE tak dlho vydrží, veď dnes má už 5 rokov!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.