Už dlhšiu dobu sa šepká, že Apple vybaví budúci iPhone 12 úplne novým lightning káblom. Zmení sa predovšetkým materiál, na ktorý sa používatelia často sťažujú. Prvé obrázky sme videli ešte v júli 2020. Dnes boli zverejnené ďalšie.

Pletený lighnting kábel

Inžinieri v Cupertine dali hlavy dokopy a prepracovali káblik pre iPhone 12. V súčasnosti je toto príslušenstvo gumené, čo ľudia kritizujú. Pri menej šetrnom zaobchádzaní materiál praská. Kábel sa tak po čase zlomí a prestáva nabíjať. Majitelia sú odkázaní na nákup nového kusu.

Aby sme sa tomu v budúcnosti vyhli, nový lightning dostane úplne inú povrchovú úpravu. Pôjde o bližšie nešpecifikovaný pletený materiál s vyššou odolnosťou. Po dlhšom používaní sa tiež nemusí tak zašpiniť ako súčasná guma. To je však len naša teória, ktorú potvrdí až neskoršia prax.

Na tomto mieste by sme radi poznamenali, že spoločnosť Apple už podobné káble vyrába. Spomeňte si napríklad na Thunderbolt 3 za 149€. Toto príslušenstvo zakúpite vo vesmírne šedej farbe, no v princípe nejde o žiadnu veľkú novinku.

Pokiaľ sa úniky naplnia, z nášho pohľadu je to veľmi príjemná zmena, ktorú oceňujeme. Aj keď s nabíjacími káblami nemáme zlé skúsenosti, môžeme potvrdiť, že po niekoľkých rokoch zvyknú vypovedať službu kvôli praskajúcemu materiálu (hlavne na MacBooku).

Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že riešenie pripravované pre rok 2020 je lepšie než to, ktoré tu bolo doposiaľ. Budeme radi za každý váš postreh a názor.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone SE s displejom na celej prednej strane?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.