V pondelok sme mali možnosť vidieť novú konferenciu spoločnosti Apple, na ktorej nám firma s nakúsnutým jablkom v logu predstavila hneď niekoľko nových produktov. V prvom rade ide o iPhone SE, ktorý nás veľmi potešil už len svojou existenciou a v druhom rade aj fantastickou cenou. V rade druhom to potom bol iPad Pro s 9,7″ displej a tiež nové náramky pre Apple Watch. Dnes sa budeme venovať iPhonu SE, ide možno o najvýkonnejší smartfón na svete!

iPhone SE je dosť možno najvýkonnejší smartfón na svete!

iPhone SE je celkom delo. Ponúka totiž všetko to, čo iPhone 6S s výnimkou 3D Touch v tele iPhonu 5S, ktorý sme všetci milovali. Je to teda taký kompaktnejší iPhone 6S so 4″ displejom.

- Reklama -

Niečo podobné sme všetci veľmi chceli a sme nesmierne radi, že sa Apple napokon vybralo touto cestou. Všetko to navyše podčiarklo fantastickou cenovkou, čo nás potešilo dvojnásobne.

Keď sme napísali, že Apple zakomponovalo do nového iPhonu to najlepšie, čo len mohlo, mysleli sme predovšetkým na výkon a o ten sa tu stará najnovší a najvýkonnejší procesor, ktorý sa momentálne montuje do iPhonov, teda Apple A9. Táto informácia nás naozaj veľmi potešila ale čo nás potešilo ešte viac je to, že novinka ponúka 2GB RAM, čím dostáva naozaj silnú dávku výkonu.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 21.35.52

Presne preto sme začali byť trošku viac zvedaví a zistili sme, že menší iPhone prekonal tie väčšie v testoch AnTuTu. V celkovom benchmarku totiž získal až 134 358 bodov, čo je síce len o zlomok, ale predsa viac ako 132 620 bodov, patriacich väčšiemu iPhonu 6S.

Len tak pre zaujímavosť, konkurenčný Samsung Galaxy S7 dokázal vyprodukovať len 125 288 bodov, čo ho dostalo na pomerne vzdialenú úroveň od novinky. 10 000 bodov už jednoducho rozdiel je a nie zanedbateľný.

Tieto informácie si navyše spojme s tým, že iPhone 6S je najvýkonnejší smartfón na svete a zistíme, že model SE musí byť ešte výkonnejší. Ponúka totiž menší displej s nižším rozlíšením. To znamená menšie namáhanie procesora a to znamená vyšší výkon.

To, či bude tento rozdiel vidieť aj v praxi uvidíme až vtedy, keď sa nám novinka dostane do rúk. Vzhľadom ale na pomerne zanedbateľný rozdiel pochybujeme, že rozdiel bude viditeľný aj v reále.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here